Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Büyük Bir Balina 71 Milyon Dolarlık BTC Alımı Yaptı! Bunun Sektördeki Anlamı Nedir?

Büyük Bir Balina 71 Milyon Dolarlık BTC Alımı Yaptı! Bunun Sektördeki Anlamı Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasının üçüncü en büyük Bitcoin (BTC) balinası, daha büyük BTC alımları yapmaya devam ederken piyasa bu hareketle tam anlamıyla bayram etmeye devam ediyor.

Veri izleme web sitesi BitInfoCharts, aynı balinanın var olan en büyük borsa dışı varlık olduğunu ve son yedi gün içinde şaşırtıcı bir şekilde 1.800 adet BTC aldığını bizlere sunuyor.

Bitcoin şu anda 38.790 dolardan işlem görürken, söz konusu balina cüzdanına 71.737.200 dolar değerinde BTC ekledi. Cüzdanın toplam içeriği ise, yaklaşık 4.999.829.118 dolar değerinde 125.552 Bitcoin’dir.

İsimsiz cüzdan, geçen hafta 2.822 BTC’yi 117 milyon doların üzerine çıkarmak da dahil olmak üzere bu ay muazzam bir beslenme çılgınlığı yaşıyor.

Ek olarak BitInfoCharts verilerine göre, cüzdan, yüzlerce Bitcoin satın alma ve ardından ABD kripto borsası Coinbase’e bağlı cüzdanlara sık sık 1.500 BTC gönderme yönünde genel bir eğilim gösteriyor.

Balina, geçen yılın kıyasla sessiz bir dördüncü çeyreğinden sonra 2022 boyunca çok aktif göründü.

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, balinanın belirli bir fiyat aralığındayken BTC ticareti yaptığını, düşüşleri satın aldığını ve yerel yükseklerde varlıklarını sattığını gözlemledi.

“Buradaki üst 40.000 dolar ve düşük 30.000 dolar seviyelerinde yığınlarına periyodik olarak eklediklerini görebilirsiniz. Şimdi bunun ilginç olmasının nedeni, satış işlemlerini masadan kaldırmaları çok uzun zaman önce olmamasıydı…

Bazı insanların piyasayı sallamaktan hoşlandığını anlamamız gerekiyor. Bazı insanlar aralıkları takas eder ve aralığın üstüne çıktığında satarlar ve aralığın altına düştüğünde de satın alırlar.

Biraz daha geriye gidersek hatta tarih vermek gerekirse Kasım ayına geri dönersek, aslında 1.500 Bitcoin’i 67.000 dolardan aldıklarını görebilirsiniz.”

Bitcoin ise, Nisan ayının başlarında bir rallinin 47.000 doların üzerine çıkmasından bu yana yavaşça aşağı doğru ilerliyor.

Büyük Bir Balina 71 Milyon Dolarlık BTC Alımı Yaptı! Bunun Sektördeki Anlamı Nedir?
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!