Cardano, Bu Çözümle Üstün Ölçeklenebilirliğe Sahip Olacak!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Input Output Global (IOG) geliştiricileri, Cardano’nun DApps ekosistemini ilerletmek için Hydra L2 ölçeklenebilirlik çözümünü sunuyor.

Alonzo hardfork’un ana ağda etkinleştirilmesinden bir hafta sonra, Cardano’nun (ADA) arkasındaki geliştirme stüdyosu Input Output Global, yeni platformun Hydra ile nasıl ölçeklenebileceğine dair ayrıntılı bir açıklama yayınladı.

EUTXO’yu izomorfik durum kanallarıyla ilerletmek: Hydra nedir?

IOG’nin Yazılım Mühendisliği Lideri Sebastian Nagel’in bir blog gönderisine göre, blok zinciri ağının verimi, devlet kanallarına dayalı yeni bir zincir dışı ölçeklendirme çözümü olan Hydra ile artırılacak.

Durum kanalları kavramına, 2017 yılında ilk nesil Ethereum (ETH) ölçeklenebilirlik ağı Raiden tarafından öncülük edildi. Ana ağın Hydra güncellemesi, ana ağ üzerindeki işlem baskısını azaltmak için hesaplamaları zincir dışına taşıyor. Bu nedenle, ana ağ yalnızca bir yerleşim katmanı olarak hizmet edecek.

Hydra, küresel fikir birliği gerektirmez, bu nedenle merkezi olmayan uygulamaların hızını ve performansını artırabilir. Hydra’nın izomorfik durum kanalları altyapısı paralel Hydra Heads içerir.

Etkinleştirildiğinde, Cardano’nun yerel varlıkları, NFT’leri ve Plutus komut dosyaları aynı anda birden fazla “kafa” içinde paralel olarak çalışabilir. Bu tasarım, geliştiriciler dahil ADA için nihai ölçeklendirme ilerlemesine izin verir.

Esneklik, ölçeklenebilirlik sağlar!

2021’in 4. çeyreğine kadar Input Output Global geliştiricileri Hydra düğümleri için kavram kanıtını (PoC) kullandı. 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde yapılacak topluluk zirvesi sırasında bir geliştirici ön izlemesi gösterilecek.

Daha önce Cardano’nun Haskell geliştiricisi Matthias Benkort, Hydra’nın Ethereum’un Arbitrum’u üzerinde sayısız avantajı olduğunu belirtmişti.

Cardano’nun kurucusu ve IOG CEO’su Charles Hoskinson, Eylül ayında testnet akıllı sözleşmelerinin yayınlanmasıyla ilgili sorunları takip eden eleştiriler arasında ağ tıkanıklığını önlemek için potansiyel araçlar arasında Katman 2 (Layer 2) çözümlerini seçmişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!