Cardano Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Proje Başlatacak!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Input-Output Global’in (IOG) Project Catalyst’i, bir pan-Afrika iş inkübatörü olan İceaddis ile işbirliği içinde yine bir inkübatör programı olan Ariob’u başlatığını duyurdu.

Söz konusu stratejik ortaklık, Cardano’nun inovasyon motoru Project Catalyst tarafından finanse edilen projelerin büyümesini hızlandırmayı, start-up’lara Afrika’daki gerçek dünyadaki sorunları ele alan ürünler geliştirmelerine yardımcı olmak için girişim kurma becerileri ve kaynakları sağlayarak hızlandırmayı amaçlıyor.

Afrika odaklı tüm projelere açık olan Ariob inkübatörü, şu anda inkübatör programına katılan, aralarında WADA ve Waya Collective’in de bulunduğu Afrika merkezli dokuz girişime ev sahipliği yapıyor. Afrika’da teknoloji programlar sunmaya odaklanmak, ekosisteminin büyümesini hızlandırabileceğinden Cardano için faydalı olabileceği düşünülüyor.

Cardano Afrika’ya Odaklandı!

Şubat ayının sonlarında, IOHK Afrika operasyonları direktörü John O’Connor, Kenya KOBİ’lerine verilen ilk kredi setiyle ilgili haberleri medyaya sunmuştu ve Cardano’nun RealFi’sinin potansiyelini de vurguladı.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, şirketin Kenya’dan başlayarak bu yıl Afrika genelinde eşler arası (P2P) kredi vermeyi planladığını duyurdu. Bunun, sanayileşmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki uçurumu kapatma çabasının bir parçası olduğunu da belirtti.

Geçen yıl, Input-Output Global (IOG), beş milyon Etiyopyalı öğrenciye Cardano üzerine kurulu Atala PRISM teknolojisini kullanarak akademik kimliklerini doğrulamanın farklı bir yolunu sağlamak için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklığını duyurmuştu. IOG ayrıca, bağlı olmayanları birbirine bağlamak ve blok zincir teknolojisi aracılığıyla temel çevrimiçi hizmetlere erişim sağlamak için Zanzibar’daki World Mobile ile birliktelik kuruyor.

Cardano’nun ana şirketi IOHK, bir blog yazısında bu ortaklıkları Cardano’nun RealFi oluşturma hedefi için bir “lansman paneli” olarak değerlendirdi. “RealFi” kelimesi, IOHK tarafından, finansa erişmek için gerçekten yeni yollara ihtiyaç duyan, genellikle DeFi‘den bağımsız olan gerçek değeri üreten ve aynı zamanda kripto sahiplerine cazip getiriler sağlamayı amaçlayan gerçek finans olarak tanımlandı.

Cardano Ekosistemini Büyütmek İçin Yeni Proje Başlatacak!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.