Piyasalar Kan Ağlıyor: Bitcoin Düşüyor!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 25 Mart’tan bu yana en düşük fiyat seviyesine düştüğü için tasfiye edilen yatırımcıların sayısı 100.000’in üzerine çıktı ve toplam tasfiye miktarı 400 milyon doların üzerinde. Ayrıca çoğu altcoin şu anda daha da kötü bir durumda.

Kripto piyasası, BTC’nin 48.000 doların üzerine çıktığı ve üç ayın en yüksek seviyesine ulaştığı Mart ayı sonlarında güzel bir performans sergiledi. Altcoin‘ler, benzer üç aylık zirveler kaydetti ve ETH gibi kripto varlıklar çoğunlukla aynı yükselişi sergiledi.

Yine de Nisan biraz daha durgun başladı ve Bitcoin değer kaybetmeye başladı. İlk başta kayıpların çoğunu geri aldı, ancak bugün erken saatlerde 44.000 doların biraz üzerindeki bir seviyeye tutundu. Ancak şimdi, lider varlık daha da alt seviye olan 43.800 dolara düştü ve bu seviye 25 Mart’tan bu yana en düşük fiyat seviyesi olarak tarihe geçti.

Şu anda neredeyse 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olan Terra Foundation tarafından yapılan en son 230 milyon dolarlık BTC alımına rağmen lider kripto varlığı gün içinde yetersiz bir performans göstermeye devam ediyor.

Yatırımcıların Bu Düşüşe Tepkisi Ne Oldu?

Bitcoin’in bugünkü düşüşüne rağmen zincir içi analitik firması Santiment, sosyal platformlarda yatırımcılar tarafından büyük bir iyimserlik söz konusu olduğunu belirtiyor.

Piyasa duyarlılığını ölçen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, bu yazının yazıldığı süreç için “nötr” olarak ölçüldü. Basın zamanında, endeks sadece 48/100 olarak belirtildi ve tarafsız bir duyguyu tasvir etti. Daha önce, Bitcoin 47.000 doların üzerine çıkarken endeks “açgözlülük” bölgesine dönüşmüştü.

Piyasalar Kan Ağlıyor: Bitcoin Düşüyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.