Cardano Vasil Hard Fork Ertelendi! Sebebi Ne Oldu?

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Input Output Global (IOG) ekibi, Vasil Hard Fork güncelleme teklifini ertelediğini belirtti. Buna sebep olarak ciddi olmayan olarak derecelendirilen yedi olağanüstü hatayı çözmeleri gerektiğini belirttiler. IOG ekibi bu konuyla alakalı açıklama yaptı.

“Bu dağıtımı doğru bir şekilde yaptığımızdan emin olmak zorundayız. Bunun için çok dikkatli davranmakta sonuna kadar ısrar edeceğiz.”

Daha Fazla Zamana İhtiyaç Var!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir blog gönderisine göre, hard fork’u erteleme kararı, çekirdek ekibin hafta sonu değerlendirme çağrısını takip etti. Gönderi, ekibin Plutus V2 test senaryolarının yüzde 95’ini geçmeyi başardığını belirtirken, çekirdek ekibin her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için hala birkaç olağanüstü öğe çalıştırması gerektiğini söyledi. Ekip bu konuyla alakalı açıklama yaptı.

“Bunun için birkaç güne daha ihtiyacımız olduğunu belirledik. Bu, bizi bir Vasil Hard Fork için önceden bildirdiğimiz 29 Haziran hedefimizin maalesef gerisinde bırakacak.”

Bu arada, blog yazısında IOG ekibi, Vasil Hard Fork üzerindeki çalışmayı, ekosistem genelinde yakın koordinasyon gerektiren, bugüne kadar üzerinde çalıştığı en karmaşık geliştirme ve entegrasyon programı olarak tanımlamaktadır.

Blog gönderisine göre, Cardano Testnet’i hard fork konusundaki nihai kararı, DPT ve DApp geliştirme topluluğu üyeleri ile istişare edilerek verilecek. Gönderiden öne çıkan bir not şu şekildedir.

“Bugün, IOG ve Cardano Vakfı, haziran sonunda test ağını hard fork gerçekleştirmek için yeni bir hedef tarih üzerinde anlaştılar. Tamamlandığında, borsaların ve DPT’lerin gerekli entegrasyonu hatta test çalışmalarını gerçekleştirmeleri için dört hafta süre tanıyacağız. Bu iş özellikle makul olmalı ve aceleye getirilmemelidir. Bu nedenle, çalışma varsayımı artık temmuz ayının son haftasında meydana gelmelidir.”

IOG ekibi, hard fork gecikmesi haberlerinin bazılarını hayal kırıklığına uğratacağını kabul ederken, kararın dağıtımın doğru yapıldığından emin olmak için verildiği üzerinde fazlasıyla durdu. Bu arada IOG ekibi, yazılım geliştirmede hiçbir zaman çizelgesinin mutlak olamayacağı konusunda tekrardan uyardı. Çekirdek ekip, daha fazla zamana ihtiyaç duyulması halinde, geliştiricilerin bu konuda tamamen rahat olması gerektiğini belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!