Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Cathie Wood: “Kurumsal Paranın Yüzde 5’i Bitcoin’e Akarsa 500 Bin Dolara Ulaşır!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ark Invest’in kurucusu, kurumlar tahsislerini artırırsa Bitcoin fiyatlarının 500.000 dolar daha fırlayabileceğini düşünüyor.

9 Aralık’ta CNBC’ye konuşan Ark CEO’su Cathie Wood, kriptonun küçücük bir kurumsal portföy olduğunu ve kurumların Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığını söyledi.

Kripto para birimlerinin diğer varlık sınıflarına kıyasla çok farklı bir korelasyona sahip yeni bir varlık sınıfı olduğunu iddia etti ve ardından ekledi:

“Kurum yöneticileri, düşük korelasyonlara sahip, gelişmekte olan yeni varlık sınıflarına bakmak zorunda. Varlık tahsisi açısından çeşitlendirmenin ve Kutsal Kase’nin anahtarı budur.”

Daha sonra, kurumlar zaman içinde portföylerine yaklaşık yüzde 5 pay ayırarak BTC’ye geçiş yaparsa, varlığın fiyatına 500.000 dolar ekleyebileceğini söyledi.

Kurumsal BTC Boğaları Hala Birikiyor

Dünyanın bilinen en büyük balinası olan MicroStrategy gibi bazı büyük yatırımcılar şimdiden tahsislerini artırıyor.

9 Aralık’ta Michael Saylor başkanlığındaki şirket, yaklaşık 82,4 milyon dolar nakit karşılığında 1.434 BTC daha satın aldı. MicroStrategy, Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerinin olduğu liderlik tablosunun başında geliyor. Şu anda mevcut fiyatlarla tahmini 5,9 milyar dolar değerinde 122.477 BTC’ye sahip.

Tesla, BitcoinTreasuries’e göre yaklaşık 2 milyar dolar değerinde 43.200 BTC’lik bir Bitcoin zulası ile ikinci sırada yer alıyor. Şu anda Block olarak adlandırılan Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Square, 8.027 BTC ile varlığın üçüncü en büyük kurumsal sahibidir.

Dünyanın en büyük kripto fonu olan Grayscale, 10 Aralık güncellemesine göre şu anda 46,6 milyar dolarlık varlık yönetimi altında bulunuyor. Bu fonun aslan payı, yaklaşık yüzde 68’i BTC tröstünde bulunuyor.

El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele 4 Aralık’ta dip seviyeden 150 BTC daha satın aldı.

Piyasalar şu anda düzeliyor olabilir ve daha kurumsal yatırımcılar kripto ile korunmaya başlarsa Cathie Wood bir şeylerin peşinde olabilir.

Bitcoin Fiyatı

CoinGecko’ya göre, Bitcoin fiyatı bugün ABD enflasyon oranının açıklanması ile birlikte, yazının yazıldığı sırada, yüzde 4 daha düşerek 49.400 dolar seviyelerine yükseldi.

Varlık, geçen hafta saatler içinde 16.000 dolar kadar düşüş yaşamadan önce 58.000 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin, iki ayın en düşük seviyesi olan 42.000 dolardan sıçradıktan sonra, 50.000 doların üzerinde işlem göremediği için tekrardan yükseliş eğilimine geçemedi.

Cathie Wood: “Kurumsal Paranın Yüzde 5’i Bitcoin’e Akarsa 500 Bin Dolara Ulaşır!”

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!