Chamath Palihapitiya: “Bitcoin, Altının Yerini Aldı!”

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Palihapitiya, Bitcoin’in dolar karşısındaki fiyatıyla ilgili bir soruyu yanıtladıktan sonra, kripto para biriminin zaten altının yerini aldığını söyledi.

Bitcoin’in altından daha iyi ve daha fazla kullanıldığını iddia eden argüman, Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya’dan fazlasıyla destek aldı. Yakın tarihte yapılan bir röportajda, BTC’nin, değerli metalin yerini aldığını ve piyasa değerinin yakında bunu kanıtlayacağını iddia etti.

Bitcoin Altının Yerini Aldı

Geçtiğimiz birkaç yıl, BTC ile altın arasındaki tartışmanın kripto para birimi topluluğunun dışında büyüdüğünü ve diğer finans sektörlerinden çok sayıda önde gelen ismin üzerinde durduğunu gördük. Peter Schiff gibi bazıları BTC’nin sarı metalle rakip olamayacağını iddia ederken, Michael Saylor, Anthony Scaramucci ve Steve Wozniak gibi diğer kişiler kripto para biriminin daha değerli olduğunu belirtiyor.

Risk sermayedarı, mühendis ve Social Capital’in kurucusu Chamath Palihapitiya, kripto paranın daha değerli olduğunu düşünenlerin tarafında yer alıyor. Delivering Alpha’ya verdiği röportajda, daha önce 200.000 dolara ulaşacağını tahmin etmesine rağmen BTC için belirli bir fiyat etiketi sağlamanın zor olduğunu, ancak BTC’nin gözünde elde ettiği önemli bir kilometre taşını belirlediğini söyledi.

“Bence Bitcoin, altının yerini etkili bir şekilde aldı. Ve bunu yapmaya da devam edecek. Bu nedenle, BTC’nin piyasa değeri artmaya devam edecek.”

Palihapitiya daha önce kripto para birimini ve değerini överken, yatırımcıları portföylerinin en az yüzde 1’ini BTC’ye tahsis etmeye çağırdı. Ek olarak, varlığa girişinin yaklaşık on yıl önce olduğunu ve zamanında satın almasının en iyi yatırım haline geldiğini söyledi.

Chamath Palihapitiya. Kaynak: CNBC

Tüm Tesla Hisselerini Sattı

Palihapitiya, Elon Musk’ın sahip olduğu elektrikli araç devi Tesla şirketine verdiği destekle de biliniyordu. Ancak kısa süre önce, diğer yatırım projelerini finanse etmek için geçen yıl içinde tüm hisselerini elden çıkardığını açıkladı.

“Sonsuz bir sermaye havuzum yok. Bu yüzden bu fikirlere sahip olduğumda, paranın bir yerden gelmesi gerekiyor.”

Aynı röportajda Social Capital CEO’su, artan enflasyon oranlarıyla ilgili de endişelerini dile getirdi. Halihazırda belirgin olan sonuçlara hazırlanmak için, aşırı büyüyen şirketleri, nakit üreten işletmeleri ve BTC gibi bu ikisiyle korelasyonu olmayan birkaç varlığı biriktirmeye odaklandı.

“Enflasyonist bir ortamda, benim çok basit dünya görüşüme göre, üç şeye sahip olmak istiyorum: hiper büyüme, çünkü hiper büyüme her zaman enflasyonu, nakit üreten varlıkları geride bırakabilir ve bu yüzden birbiriyle ilişkili olmayan varlıklara sahip olmak istiyorum.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!