BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Çin Merkez Bankası, Yeni Kripto Para Birimine Liderlik Yapacak

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yeni yayınlanan raporlara göre, Çin merkez bankası yeni kripto para biriminin (CBDC) ilk testini yapmayı planlıyor.

Yerel haber ajansı Caijing’in 9 Aralık’taki haberine göre, CBDC için ilk deneme 2019’un sonundan önce Shenzhen şehrinde yapılacak ve Suzhou şehrini de kapsama ihtimali var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bankalar kripto para birimi için adeta “at yarışında”

Çin Merkez Bankası’nın yardımıyla, Çin Halk Bankası (PBoC), Çin’in diğer dört büyük bankası ve China Telecom gibi büyük finans şirketleri yeni kripto para ile ödeme işlemlerini test edecekler.

Caijing’in açıklaması şu şekilde: “İlk adım, doğrulama alanını, olası senaryoları ve hizmet kapsamını akla uygun bir biçimde belirlemek olacak. Sonrasında kripto paramızın tanıtım ve uygulamasını istikrarlı bir şekilde sürdüreceğiz.”

Coinzilla Banner (728x90)

Makalenin devamına göre:

“Önceki denemeden farklı olarak, bu denemede banka sistemiyle yetinmeyip, gerçek hayatta karşılaşılabilecek (ulaşım, eğitim, tıbbi tedavi vb.) senaryolarla da ilgileneceğiz. C-end kullanıcılarına erişim sağlayıp sık sık uygulama üreteceğiz.”

Shenzhen’de, Çin Halk Bankası “at yarışı” olarak tanımladığı bu durumu destekliyor. Her banka kripto para birimini ayrı bir şekilde idare edecek ve bu rekabet ortamıyla birlikte, kripto paranın gelecekte daha kolay kabul görmesi sağlanacak. Makalede diğer yerlerin de bu denemeye katılım göstermesi gerektiğinden bahsedildi fakat kesin ayrıntılar belirtilmedi.

Çin Halk Bankası dünya yarışını kazandı

Çin Halk Bankası kripto para birimini kullanan ilk banka olacak ve Çin’in bu yıl yürüttüğü finansal teknolojiyi benimseme çalışmalarına katkı sağlayacak. 

Bu kripto para biriminin üzerine zaten birkaç yıldır çalışılıyordu. Dolayısıyla Pekin, Ekim ayında Blockchain teknolojisinin kullanımını resmi olarak onayladığında zaten ilerlemiş bir aşamadaydı. 

Yapılan analizler planlarda büyük bir düğüm noktası olduğunu gösteriyor ve bu kripto para birimini eleştirenlerin sayısı çok.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.