BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,864.06
ETH
$3,857.30
XRP
$1.09
LTC
$186.87
LINK
$26.00
BNB
$483.84
XTZ
$6.69
EOS
$4.46
NEO
$42.67
$63,837.91
+3.36%
$3,852.36
+1.71%
$1.09
+0.46%
$186.73
-1.08%
$1.00
0%
$1,415.01
+1.71%
$255.43
-0.85%
$52.50
-0.46%
$144.54
+0.6%

Dev Bitcoin Borsası Tether Davası İçin Stratejik Hamleyi Yaptı

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Tether ve bağlı borsa grubu iFinex, bir piyasa manipülasyon davasının reddedilmesi için çağrıda bulundu. Zira davacıların milyarlarca dolarlık yedeklenmemiş stablecoin’lerin gerçekten piyasaya girdiğini kanıtlamadıklarını söylüyorlar.

Bitfinex avukatlarından Tether için başvuru

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitfinex borsasının ana şirketi olan Tether ve iFinex’in avukatları Perşembe günü, onları aldatıcı, rekabete aykırı ve piyasa manipülatif davranışla suçlayan bir toplu davanın önyargı ile reddedilmesi çağrısında bulunan bir önergeyi sundular.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Sonuç olarak para kaybettiklerini iddia eden davacılar, geçtiğimiz Ekim ayında yapılan bir şikayette, Tether’in 5 yıl boyunca 3 milyar dolar değerinde desteksiz USDT token çıkardığını ve Bitfinex’in daha sonra fiyatları yükseltmek için açık piyasada kripto para satın almak için bunları piyasanın yükseldiği dönemlerde kullandığını iddia ediyor.

Şikayete göre, bu durum, 2017’nin sonlarında kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 795 milyar dolara fırlamasına neden olduğu iddia ediliyor.

Davacılar, kripto para birimlerini şişirilmiş fiyatlarla satın aldıklarını ve bu nedenle parasal kayıplara maruz kaldıklarını iddia eden beş kripto traderı. Bir toplu dava olarak açılan dava, ABD’de şişirilmiş fiyatlar nedeniyle yaralanabilecek herhangi birini temsil ediyor.

Ancak destekleyici bir memorandumda, sanıkların avukatları, davanın kısmen düştüğünü, çünkü iddiacıların Tether’in USDT stablecoin’lerini gerçek bir destek olmadan bastığını iddia ediyorlar.

Coinzilla Banner (728x90)

Ayrıca davacıların, söz konusu zamanda kripto para birimi fiyatlarının gerçekten yapay olduğunu kanıtlayacak şekilde göstermediğini savunuyorlar.

Savunmalarda ne var?

Bu, muhtıraya göre, piyasa manipülasyonu ve RICO komplosu suçlamalarının atılması gerektiği anlamına geliyor çünkü davacılar sanıkların elinde parasal bir kayıp yaşadıklarını kanıtlayamıyorlar ki bu durum ABD’de bir ön koşul.

Mutabakatta, rekabete aykırı ve tekelci davranış iddiaları da göz ardı edilmelidir, çünkü toplu dava, sanıkların fiyatları artırarak veya üretimi kısıtlayarak egemen bir piyasa konumunu nasıl iddia etmeye çalıştıklarını göstermiyor.

iFinex ve Tether, USDT‘nin teminatlandırılmış rezervlerle düzgün bir şekilde desteklenmediği yönündeki benzer suçlamalarla ilgili iki ayrı davayla mücadele ediyor.

Bunlar, Nisan 2019’da New York Başsavcılığı tarafından getirilen bir davayı da içeriyor.

Piyasa veri sitesi CoinGecko’ya göre, Tether, her biri 1 $’lık bir değeri korumayı amaçlayan 10 milyar USDT’nin üzerinde dolaşımdaki bir arza sahip.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Tether’in web sitesinde, Washington merkezli hukuk firması FFS’den bir mektup “fonların kanıtı” olarak listeleniyor ve bu, şirketin 1 Haziran 2018 itibarıyla 2,538 milyar dolar tuttuğunu doğruluyor.

Bununla birlikte şirket, USDT’nin “geleneksel para birimi ve nakit benzerlerini içeren rezervlerimiz tarafından desteklendiğini ve zaman zaman, Tether tarafından üçüncü şahıslara verilen, bağlı kuruluşları da içerebilecek diğer varlıkları ve alacakları da içerebileceğini” belirtiyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.