Dogecoin Kurucusu, 2014’teki Önemli Zincir İçi Verileri Paylaştı!

Dogecoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, 2014 yılına ait, benzersiz günlük işlem miktarıyla DOGE’nin Bitcoin üzerindeki hakimiyetini göz önüne getiren önemli zincir üstü verileri paylaştı.

Sağlanan grafiğe göre, Dogecoin zincir üzerinde neredeyse 100.000 emsalsiz günlük işleme sahipken, Bitcoin 2016 yılında bu işlemin altında kalmıştı. Markus ayrıca sağlanan veriler hakkında yorum yaparak Dogecoin’in sonunda Bitcoin‘e kıyasla aynı veya daha fazla avantaja sahip olmasını umduğunu söyledi.

2022’de ise, Bitcoin günde yaklaşık 220.000 işlem görürken, Dogecoin 25.000’den az işlem gerçekleştirdiğinden durum geçmişten tamamen farklı halde görünüyor.

Böylesine büyük bir fark, Dogecoin’in 2014 yılında blok zinciri endüstrisindeki popülaritesinden kaynaklandı, çünkü neredeyse hiç benzeri olmayan ve piyasadaki en popüler memecoin görevini görüyordu.

Sektörde memecoin ile ilgili çok sayıda proje ortaya çıktıkça, Dogecoin’in popülaritesi 2021’de önemli ölçüde düşüşe geçti. DOGE’nin en büyük rakibi, geçen yıl yüzde 1000’lik inanılmaz bir artış gerçekleştiren Shiba Inu token’ıydı.

Dogecoin’in ticaret hacminin ve satın alma gücünün çoğunluğu kısa vadeli yatırımcıların elinde toplandığından, Shiba Inu gibi popüler bir kripto para biriminin daha ortaya çıkması dikkatleri tümüyle üzerine çekti.

Ancak yatırımcılar tarafından diğer memecoin’ler tercih edilirken, Tesla gibi şirketler, ürün satışları için bu kripto para biriminin kabul edildiğini açıklayarak memecoin’in fiyatını sürekli olarak artırıyor.

Ek olarak, Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, meme’ler göndererek, Markus’a yanıtlar veriyor. Buna bağlı olarak DOGE ekosistemine olan ilgisini göstererek token’ın piyasadaki değerini sürekli olarak artırıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!