Efsanevi Yatırımcıya Göre Bitcoin Beşinci Dalga Yükselişini Gerçekleştirecek!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Zeberg Report’un yazarı ve makroekonomik döngülerde uzman olan deneyimli yatırımcı Henrik Zeberg, büyük hisse senetlerinin ve kripto para birimlerinin “5. Dalga” yükselişini gerçekleştirmek için hazır olduğunu göstermek amacıyla üç grafik paylaştı.

Kripto ve Hisse Senetleri Yükselmeye Hazır: Henrik Zeberg

Zeberg’in Twitter hesabından paylaştığı açıklamaya göre, en önemli borsa endekslerinden olan S&P 500, Nasdaq ve VIX haftalık grafiklerde yukarı yönlü dönüşlere yaklaşıyor.

Hal böyle olunca Zeberg, yakında Elliott modelinin beşinci (4-5) dalgasına gireceklerini öngörmektedir. Bu, etkileyici bir orta vadeli yükselişin masada olduğu anlamına geliyor.

Efsanevi yatırımcı, kripto para birimlerinin hisse senetleri ve diğer riskli varlıklarla el ele yükselebileceğini de sözlerine ekledi. Beşinci dalga, popüler Elliott döngüleri modeline göre büyümenin son dönemidir.

Daha önce, Henrik Zeberg Mart 2020’de Bitcoin’in (BTC) 1.700 dolara düştüğünü tahmin etmişti.

Bitcoin ve Hisse Senedi Korelasyonu Artıyor

Tahmini gerçekleşirse, Bitcoin (BTC), hisse senetleri ve endekslerle olan korelasyonunu bir kez daha artırabilir. Analist Charles Edwards, bu korelasyonun aşırı korku ve aşırı açgözlülük dönemlerinde hızla arttığını defalarca vurguladı.

Ayrıca, 2022’nin başlarında Bitcoin (BTC), tarihinde ikinci kez 10 yıllık ABD Hazine getirisini yakalamıştı.

Ayrıca, Bitcoin (BTC) giderek daha olgun bir varlık haline geldikçe, Nasdaq ve S&P 500 ile olan korelasyonu da artıyor. Ancak Santiment analistleri, uzun ralli zamanlarında bu göstergenin çalışmadığını düşünüyorlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!