Dogecoin Neden Yükseliyor: 24 Saatte Yüzde 12 Yükseldi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En popüler memecoin olan Dogecoin’in fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 12’den fazla arttı.

Bugün erken saatlerde, Dogecoin, Binance borsasında son üç günde yüzde 17 artışla 0,1392 dolarlık gün içi zirvesine ulaştı.

Screenshot 1 6
Kaynak: Coinmarketcap

Fiyat artışı nedeniyle Dogecoin, Binance USD (BUSD) stabilcoin’ini geçerek piyasa değeri ile 12. sıraya yükselmeyi başardı. Bu memecoin şu anda 18 milyar dolar değerinde, ancak yine de geçen Mayıs ayında kaydedilen 90 milyar doları aşan rekor değerinden çok uzak.

En son artış, sanal para borsası Bitcoin of America’nın Dogecoin’i ABD’deki kripto para birimi ATM makinelerinde kullanıma sunmasından sonra geldi. Ayrıca müşterilerin Litecoin alıp satmasına olanak tanır.

Bitcoin of America, 312 eyalette 1800 kripto para ATM’sine sahiptir. Bu ATM’ler, bir banka kartından çekildikten sonra kripto para birimlerini nakit olarak satın almayı veya kriptolarını nakit olarak satmayı mümkün kılar.

Dogecoin’in eklenmesi, muhtemelen en büyük memecoin’in ana akım benimsenmesini artıracaktır.

Komisyonsuz bir kripto para ticareti uygulaması olan Voyager, Çarşamba günü Dogecoin için destek ekleyerek müşterilerinin şaka kripto para birimini gönderip almasına izin verdi.

Dogecoin ayrıca Çarşamba günü Binance ve diğer şirketlerin en popüler köpek temalı kripto paralarının arkasındaki topluluklarla alay etmesiyle Nation Puppy Day nedeniyle biraz daha dikkat çekti.

Ulusal Köpek Yavrusu Günü, ilk olarak hayvan davranışçı Coleen Paige tarafından kutlanan resmi bir bayramdır. Amacı, yavru değirmenlere daha fazla farkındalık getirmektir.

Dogecoin Neden Yükseliyor: 24 Saatte Yüzde 12 Yükseldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.