Dogecoin Ve Shiba Inu Artık Eskisi Gibi Değil!

Dogecoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar şu anda Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketlerini izlemeye dalmışken, Dogecoin gibi bazı altcoin’ler de yatırımcılarına yüksek kazanç sağladı. Ancak, bu kazançlar son zamanlarda azalmaya başladığı için, yatırımcılar bir çıkış yolu arıyor olabilir.

Dogecoin ve Shiba Inu

Bu meme temalı altcoin’lere, genellikle kendi topluluklarından muazzam destek geliyordu. Ama artık bu durum söz konusu değil. Son 11 günde DOGE yüzde 21, SHIB yüzde 22 düşüş yaşadı. Ve bu düşüş yatırımcılarını olumsuz etkiledi.

Shiba Inu fiyat hareketi | Kaynak: TradingView

Bu düşüşün başlamasından bu yana karda olan adresler azalmaya devam etmekte ve altcoin’lerin piyasalarını da önemli ölçüde etkilemektedir. Ek olarak, Shiba Inu, yatırımcılarına yüzde 50 kazanç sağladı. Ancak, yazının yazıldığı sırada, Shiba Inu bulunduran cüzdanların yüzde 61’i son haftadaki düşüşten dolayı tekrardan zarar etti. Dogecoin’de çok farklı sayılmaz, çünkü aynı süre içinde karda olan 300.000 adres zarar etti.

Karlı Shiba Inu adresleri düşüyor | Kaynak: Intotheblock

Ancak bu bir sürpriz değil, çünkü zincir içi ölçümler çoğunlukla şu anda düşüş gösteriyor.

Dogecoin zincir üstü ölçümleri | Kaynak: Intotheblock

Peki Buna Değer Mi?

Bu kısmı cevaplamak biraz zor. Her iki meme coin için de topluluğun desteği hala yüksek. Duygu olumlu ve insanlar yatırım yapmaya devam ediyor (finansal olarak çok fazla olmasa da). Ancak bu, satışların piyasadan daha öncelikli olması nedeniyle DOGE sahiplerinin paniğe kapılmasına engel olmadı.

Şu anda emir defterlerine baktığımızda, Dogecoin alım satım emirleri karşılaştırıldığında, alış emirlerine göre satış emirlerinin 70 milyon DOGE (17.5 milyon dolar değerinde) daha fazla olduğu görünüyor.

Dogecoin alım satım emirleri | Kaynak: Intotheblock

Öte yandan, Shiba Inu’nun emir defterine baktığımızda satın alma isteği, satma isteğinden daha ağır basıyor. Bu satın alımın arkasındaki büyük sebeplerden birisinin, OpenSea tarafından yapılan son duyuru olduğu düşünülüyor. En büyük NFT pazar yeri şimdi SHIB’i geçerli ödeme seçenekleri olarak kabul etmeye başladı.

Özetle, piyasa yukarıda bahsedilen meme coin’ler için iyi değil, ancak Shiba Inu geri dönüş yapmanın bir yolunu bulmuş olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!