Dolandırıcılık Uyarısı: Bu Token’ı Alan Satamıyor!

Token
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PeckShield, fonlarını başka bir blok zincirine taşımak isteyen Shiba Inu yatırımcıları için bir avantaj gibi görünen Tron blok zincirindeki Shiba Inu token’ı hakkında bir bildiri yayınladı.

Blok zinciri güvenlik firmasına göre sözleşme, token’ın yalnızca beyaz listedeki yatırımcılar için satılmasına izin veren bir kod parçası içeriyor. Bu kod parçasına göre, Token almış ancak beyaz listeye girmemiş cüzdan adresleri para transfer edemez.

PeckShield ayrıca, kullanıcıların kendi fonlarıyla satma, transfer etme veya herhangi bir işlem yapma yeteneklerini sınırlayan farklı bir token veya kripto varlıklarından kaçınmalarını da tavsiye etti. Oldukça sık gördüğümüz; kripto para geliştiricileri, varlık satışlarını açar, dağıtır ve ardından bazı cüzdanların borsalarda bu varlıkları satmasını sınırlar.

Bu sorunu çözmenin ve ciddi bir istismardan kaçınmanın tek yolu, kripto topluluğunun tam ademi merkeziyetçiliği koşullarında veya nispeten küçük bir sermaye ve yatırımcı sayısına sahip bir token koşullarında yapılması neredeyse imkansız olan tüm dijital varlıkları çatallamaktan geçiyor.

BscScan sayfasına göre, Shiba Inu token’ının anlık 60 milyon dolarlık bir sermayesi ve 5.500 yatırımcısı var; bu, kodda gizlenmiş önemli bir istismara sahip bir token için büyük bir miktar olarak kabul edilebilir.

Kripto piyasasında genel olarak önerildiği gibi, sosyal medyada da yayınlanan tüm uyarılara rağmen çok sayıda yatırımcı sözleşmeyle etkileşime girmeye ve varlıklarını bu token için takas etmeye devam ediyor. Bazı kullanıcılar da bu proje için umutlarını dile getiriyor ve geliştiricilerin koddaki kuralı istemeden bıraktığını ve kullanıcılarını dolandırmaya çalışmadığını da önemle belirtiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!