Çöküş

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Efsane İsim, Tarihin En Büyük Piyasa Çöküşünü Öngörüyor: 1929’dan Bu Yana En Kötüsü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimlerinde yaşanan hızlı değer kaybı sürecinin ortasında, trader ve analist Henrik Zeberg aşırı bir düşüş öngörüsüne dikkat çekiyor.

ABD‘deki işsizlik oranları, NAHB konut endeksi ve borsa endeksi gibi faktörler arasındaki korelasyona dair tahminlerini paylaşan trader ve analist Henrik Zeberg, ABD ekonomisi hakkındaki aşırı karamsar öngörüsünün hala geçerli olduğunu savundu.

Benzerlikler korkutucu, 95 yılın en büyük çöküşü geliyor!

Zeberg tarafından paylaşılan açıklamaya göre piyasalar, yıllarca sürecek bir ekonomik çöküşe doğru gidiyor. Piyasalar “1929’dan bu yana en büyük çöküş” yaşayacak.

İlginizi Çekebilir: ABD’nin Dev Bankası İflas Etti: Silicon Valley Bank Dünya Piyasalarını Sarsıyor!

Henrik Zeberg, yaklaşan çöküş öncesindeki “tepe” teorisini kanıtlamak için ABD işsizlik oranları (tersine çevrilmiş) ve National Association of Home Builders (NAHB) Konut Piyasası Endeksi (HMI) dinamiklerini gösterdi. HMI, tek ailelik ev satışlarının göreceli oranını gösteren bir gösterge olarak kullanılıyor.

Hisse senedi fiyat göstergeleri ile birleştiğinde bu metrikler, ekonomik döngünün yakın bir zirvesine işaret eder. Hepsi aşırı derecede ısındığından, bir sonraki durgunluk 2007-2009’dakinden çok daha şiddetli olabilir.

Aralık 2022’de, Elliot’ın bir makro resesyon için dalga tahminini de gösterdi: 4. Dalga, 2024’ün başlarında en yüksek seviyesine ulaşabilir. Zeberg, bundan sonra piyasaların başarısızlığa mahkum olacağı konusunda uyarıyor.

Tüm gözler 2023’ün üçüncü ve dördüncü çeyreğinde

Bu nedenle, 2023’ün 4. çeyreği, bu piyasa döngüsünün son “yükseliş” dönemi olabilir. Zeberg, Bank of America CEO’sunun ara dönem iyimserliğine ilişkin açıklamasına katılmadı.

Zeberg, kripto para birimi ve Bitcoin (BTC) hakkındaki aşırı düşüş fiyat tahminleriyle tanınır. 2020’deki en karamsar tahminlerden birinin yazarıydı.

Yani, Bitcoin’in (BTC) yakında 1.760 dolara düşeceğini tahmin etti. En büyük kripto para biriminin 13 Mart 2020’de ulaştığı önceki döngünün gerçek dip noktasından neredeyse %50 daha düşük.

Efsane İsim, Tarihin En Büyük Piyasa Çöküşünü Öngörüyor: 1929’dan Bu Yana En Kötüsü!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!