Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ekim Ayı Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Tarihsel Modelin Öncülüğünü Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), yedi yılın ardından ilk yeşil Eylül’ü kapatırken beklentiler yükseliyor.

Bitcoin, güçlü yükseliş geri dönüşlerini tasvir ettiği Ekim ayında iyileşme gösteriyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi, 2013’ten bu yana Ekim ayını on kattan sekizinde kazanç elde ederek tamamladı ve bu da olumlu bir ay için beklentileri artırdı.

Bitcoin’in ortalama aylık performansının grafiğini tweetleyen Miles Deutscher, tarihsel olarak Ekim ve Kasım aylarının Bitcoin için en yüksek performans gösteren aylar olduğunu belirtti.

Kripto topluluğu, halk dilinde “uptober” olarak bilinen yükseliş Ekim ayı beklentileriyle şimdiden canlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (25 Eylül)

Kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in 40.000 dolara ulaşabileceğini öngörerek Ekim ayı için yükseliş beklentisinin yanı sıra ETF onayları ve yarılanma öncesi yükselişin de tetikleyebileceği sağlam bir çeyreklik beklentisi içinde.

Bitcoin, 2016’dan bu yana ilk yeşil Eylül’ünü kaydetti. Geçtiğimiz Eylül, Bitcoin’in son yedi yılda gördüğü en güçlü Eylül ayı oldu.

Kripto trader’ı Ran Neurer, Bitcoin için olumlu Eylül kapanışının önemini vurguluyor.

Bitcoin en son yarılanma öncesi yılın Eylül ayında tamamlandığında, yılın son çeyreğinde %70’lik bir yükseliş daha yaşadık; yani 2015’ti dedi.

Bitcoin balinaları biriktiriyor!

Veri analiz firması Santiment’e göre, balinaların hem BTC’yi hem de Tether’i (USDT) biriktirmesiyle Bitcoin için uzun vadeli görünüm parlak görünüyor.

Santiment’in haftalık raporuna göre, Bitcoin’in balinaları,10 ila 10.000 BTC sahibi olan bireyler, şimdi 2023 yılında ellerinde tuttukları en yüksek miktara ulaştılar, şu anda 13,03 milyon BTC’ye ulaştılar.

Santiment’e göre, bu kullanıcı grubu son altı haftadır sessizce Bitcoin ve Tether biriktiriyor.

Ayrıca, Tether balinaları, alım gücü biriktiriyorlar ve bu da olumlu bir işaret. Şu anda 100.000 ile 10 milyon USDT’ye sahip cüzdanlar toplamda 15,03 milyar tokena sahipler, bu da altı haftanın en yüksek seviyesi.

BTC bu yazının yazıldığı sırada yeşil renkte kaldı ve son 24 saatte %3,37 artışla 27,948 dolara yükseldi. Santiment, büyük BTC ve USDT cüzdanlarından gelen birikime bağlı olarak Bitcoin’deki yükselişin Ekim ayında da devam etmesini bekliyor.

Ekim Ayı Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Tarihsel Modelin Öncülüğünü Yaptı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!