Salvador

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

El Salvador Tekrar BTC Alımı Yaptı! Başkan Bukele’den Açıklama Geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devam eden düşüş piyasası koşullarının ortasında, El Salvador bir kez daha 80 BTC ilavesiyle Bitcoin düşüşünü satın aldı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, satın alma işlemini Twitter hesabından yaptığı açıklamada duyurdu:

“El Salvador bugün her biri 19.000 dolardan 80 BTC aldı. Gelecek Bitcoin’de! Ucuz sattığınız için teşekkür ederiz.”

El Salvador tarafından son Bitcoin’in alımı, 9 Mayıs’ta 500 BTC’yi satın aldığı zamandı. Bukele o dönemde 15 milyon dolar değerindeki bir işlemde ortalama 30,744 dolar satın alma fiyatı vermişti.

El Salvador Ne Durumda?

Colin Wu tarafından bildirildiği üzere, 80 BTC, her biri yaklaşık 19.000 dolarlık bir fiyatla satın alındı ​​ve bu da toplamda yaklaşık 1.52 milyon dolara denk geliyor. Bu, El Salvador’un on birinci kez BTC satın alımı olacak ve şu anda ortalama 43.000 dolar fiyatla 2.381 BTC’ye sahip.

Genel olarak, Bitcoin yatırımlarında El Salvador, ortalama 45.900 dolarlık BTC fiyatıyla yüzde 57’nin üzerinde zarar durumunda kaldı.

Bu, Bitcoin’in fiyatının Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’den fazla ve Bukele’nin Bitcoin benimseme planını açıkladığı zamandan yaklaşık yüzde 57’den fazla düşmesinden kaynaklanıyor. Sonuç olarak, hükümetin kripto para rezervleri yarı yarıya azaldı ve Bitcoin’in ulusal olarak benimsenmesi beklendiği gibi ilerlemedi.

El Salvador Tekrar BTC Alımı Yaptı! Başkan Bukele’den Açıklama Geldi!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!