Satoshi Nakamoto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Elon Musk Satoshi Nakamoto Olmadığını Söyledi: Satoshi Olduğuna İnandığı İsmi Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Lex Fridman ile gerçekleştirdiği bir podcast’te, Satoshi Nakamoto olduğu hakkındaki söylentileri bir kez daha yalanladı.

Bitcoin yaratmayı reddeden bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo’nun, dünyanın ilk kripto para biriminin yaratılmasına yol açan fikirlerin ortaya atılmasından sorumlu olduğunu söyledi:

“Satoshi Nakamoto olmadığını iddia ediyor ama emin değilim. Bu ne burada ne de orada, ancak Bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten daha fazla sorumlu görünüyor.”  

Bitcoin Çok Yavaş

Bitcoin’in gecikme süresi çok uzun olduğu için Musk, Bitcoin’in bir servet deposu olarak yararlı olduğunu, ancak ödemeler için bir para birimi olarak işe yaramaz olduğunu belirtti.

Tesla CEO’su, Dogecoin’in lider kripto para birimine kıyasla çok daha yüksek işlem hacmi kabiliyetine ve çok daha düşük ücretlere sahip olduğunu belirtiyor:

“Şu anda, bir Bitcoin işlemi yapmak istiyorsanız, bu işlemi yapmanın maliyeti çok yüksektir, bu yüzden onu çoğu şey için etkili bir şekilde kullanamazsınız ve hatta yüksek hacme bile ölçeklenemezsiniz.”

Mars’ta Dogecoin Yok

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’a, Dogecoin’in Mars’ta kullanılıp kullanılmayacağı sorulduğunda, ışık hızı nedeniyle işlemleri senkronize etmenin zor olacağı için Kızıl Gezegen’in farklı bir para birimine sahip olmak zorunda kalacağını söylüyor:  

“Düzgün senkronize olmayacak.”

Elon Musk Satoshi Nakamoto Olmadığını Söyledi: Satoshi Olduğuna İnandığı İsmi Açıkladı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!