Twitter

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Elon Musk Twitter’ı Almaktan Vazgeçti! Ancak Buna Müsaade Edilmeyecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto topluluğunun genellikle tercih ettiği sosyal medya platformu Twitter ve Dogecoin (DOGE) savunucusu, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ı içeren büyük bir yasal savaş yolda görünüyor.

Ünlü girişimci, 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla Twitter’ı satın alma anlaşmasını sonlandırdığını söyledikten sonra, şirket savaşmaya söz verdi.

Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor ise şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Twitter Kurulu, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Delaware Chancery Mahkemesi’nde galip geleceğimizden eminiz.”

Musk ise, sosyal medya devini anlaşmayı ihlal etmek ve yanlış açıklamalar yapmakla suçladı.

Musk bir dosyalamada, “Twitter platformunda sahte veya spam hesapların yaygınlığına ilişkin bağımsız bir değerlendirme yapmak” için gerekli veri ve bilgileri aradığını söyledi.

Ancak, ünlü girişimciye göre, “Twitter bu bilgiyi sağlamayı başaramadı veya reddetti.”

Dosyaya göre, “Twitter bazen Elon Musk’ın taleplerini görmezden geldi, bazen haksız görünen nedenlerle reddetti ve bazen Elon Musk’a eksik veya kullanılamaz bilgiler verirken uymayı iddia etti”.

Bu arada, Reuters’e göre Twitter’ın Musk’a karşı güçlü bir yasal davası var.

Reuters’in bildirdiğine göre, Delaware mahkemeleri, alıcıların anlaşmalarından vazgeçmelerine izin verilmesi için yüksek bir çıta belirledi, ancak hedef şirketler genellikle aylarca sürebilecek dağınık bir mahkeme savaşından ziyade daha düşük bir fiyatla yeniden müzakere edilen bir anlaşmanın veya finansal tazminatın kesinliğini seçiyor üç şirket hukuku profesöründen alıntı yapıyor.

Tulane Hukuk Fakültesi fakülte araştırma dekanı Ann Lipton ise şu şekilde bildirdi:

“Mahkemeye giderse, Musk, spam hesap numaralarının yalnızca yanlış olmadığını, aynı zamanda o kadar yanlış olduğunu ve bunun Twitter’ın gelecekteki kazançları üzerinde önemli bir etkisi olacağını kanıtlama yükümlülüğüne sahip değil.”

Elon Musk Twitter’ı Almaktan Vazgeçti! Ancak Buna Müsaade Edilmeyecek!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!