bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. En Az 1 Milyon Dolar Değerinde 13.000’den Fazla Bitcoin Adresi Var!

En Az 1 Milyon Dolar Değerinde 13.000’den Fazla Bitcoin Adresi Var!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Glassnode’un verilerine göre, en az 1 milyon dolar değerinde 13.000’den fazla Bitcoin (BTC) adresi var.

107 BTC milyoner olmak için yeterli!

Güncel fiyatlara göre, bir adresin milyoner olması için 107 BTC’ye ihtiyacı var. Bu hesaplama BTC’nin dolar fiyatına bağlı olduğu için çok değişiklik gösterebilir. Doğal olarak; 100 BTC civarında parayı elinde tutan hesaplar, bu değişikliklerden daha az etkileniyor.

 

4c5ba1278f2431e10cac921ca749d5c8
En az 1 milyon dolar değerinde olan 100 Bitcoin’den fazla Bitcoin’e sahip olan adreslerin sayısı. Kaynak: Glassnode

En zengin Bitcoin hesapları

Bir milyon dolardan fazla bakiyeye sahip BTC hesap sayısının, 2017 yılı itibari ile en yüksek seviyeye ulaştığını ve diğer metriğin ise borsadaki dalgalanmalardan çok az etkilendiğini gözlemleyebiliriz. Bu durumun, geçtiğimiz 5 yıl boyunca, BTC’nin stabil varyansa sahip para birimi çizgisini koruduğunun göstergesi olduğu açıktır.

Bir başka olası gerçek de,  BTC hesaplarının birçoğunun borsadaki bu dalgalanmadan korunmak için, yüksek para girişlerini BTC cinsinden yapmalarıdır. Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’ya ait mayınlı ve değeri 1 milyon dolardan fazla bakiyede hesapların olduğu ve bu hesapların 10 yıldan fazla süredir hareket etmediği de eklenmelidir.

Kaç tane Bitcoin zengini var?

Yaklaşık 1 milyon dolar değerinde BTC’ye denk gelen adreslerin toplam kaç tane olduğu ise bilinmiyor. Bunu anlamak için her bir para birimi başına girilen verileri incelemek gerekir. Bu toplam 1 milyon dolar değerinden fazla olan 13.290 adres, tek bir veri girişine de sahip olabilir 13.290 farklı veri girişine de. Bu da 13.290 farklı kişinin yaklaşık 1 milyon dolar değerinde parayı elinde bulundurma ihtimalinin olması demek.

Hesapların gerçekte ne kadar olduğunu anlayabilmek için hesap veri girişleri analizlenebilir ancak şu anda bu analiz gerekli olan yeterli veri tabanında mevcut değildir.

En Az 1 Milyon Dolar Değerinde 13.000’den Fazla Bitcoin Adresi Var!
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!