En Çok Değer Kaybeden Para Birimleri!

Para Birimleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Lirası’nın (TL) son yıllarda devamlı olarak değer kaybetmesi sonucunda döviz kurlarında yaşanan büyük yükselişler sonrasında halk, diğer para birimlerinin dolar karşısındaki performansını da merak etmeye başladı.

Bugünkü yazımızda son 1 yıl içerisinde en çok değer kaybeden beş para birimini derledik.

5) Etiyopya Birri

Son bir yılda ABD Doları karşısında en çok değer kaybeden para birimi listemizde 5. sırada Etiyopya Birri (ETB) var. Bu yılın başında 1 ABD Doları 39,1985 ETB’ye eşit iken 1 dolar şu an için 48 ETB’yi geçti. ETB yılın başından beri ABD Doları karşısında yüzde 18,10 değer kaybetti.

4) Afganistan Afganisi

Son bir yılda ABD Doları karşısında en çok değer kaybeden para birimi listemizde 4. sırada Afganistan Afganisi (AFN) var. Bu yılın başında 1 ABD Doları 77 AFN’ye eşit iken 1 dolar şu an için 95,88 AFN’yi geçti. AFN yılın başından beri ABD Doları karşısında yüzde 19,73 değer kaybetti.

3) Haiti Gourdesi

Son bir yılda ABD Doları karşısında en çok değer kaybeden para birimi listemizde 3. sırada Haiti Gourdesi (HTG) var. Bu yılın başında 1 ABD Doları 72,30 HTG’ye eşit iken 1 dolar şu an için 98 HTG’yi geçti. HTG yılın başından beri ABD Doları karşısında yüzde 25,58 değer kaybetti.

2) Birmanya Kyatı

Son bir yılda ABD Doları karşısında en çok değer kaybeden para birimi listemizde 2. sırada Birmanya Kyatı (MMK) var. Bu yılın başında 1 ABD Doları 1326 MMK’ya eşit iken 1 dolar şu an için 1776 MMK’yı geçti. MMK yılın başından beri ABD Doları karşısında yüzde 26,58 değer kaybetti.

1) Türk Lirası

Son bir yılda ABD Doları karşısında en çok değer kaybeden para birimi listemizde 1. sırada Türk Lirası (TL) var. Bu yılın başında 1 ABD Doları 7,411 TL’ye eşit iken 1 dolar şu an için 13,629 TL’yi geçti. TL yılın başından beri ABD Doları karşısında yüzde 45,89 değer kaybetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!