bitcoin
En Güncel Bitcoin Analizi - 25.03.2021

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

En Güncel Bitcoin Analizi – 25.03.2021

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

25 Mart 2021 tarihi saat 18:50’de yaptığım en güncel Bitcoin Analizi’dir. An itibari ile Bitcoin’in dominance değeri %61.09 ve fiyatı ise 51000 dolar bandında işlem görüyor.

Bitcoin’de 2 gün önce yani 23 Mart tarihinde Instagram’dan sinyal vermiştim 54500 dolardan işleme girdik ve dün 57000 dolar hedefimi vurdu ve %4,5 kâr yaptık. Tam zamanında BTC’den kâr alıp çıkmışız hedefimizi vurduktan sonra çok ciddi bir düşüş geldi. BTC son bir günde %13’lük bir düşüş ile 57200 dolar bandından 50500 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Hiçbir analizimi ve sinyalimi kaçırmamak için Instagram hesabımı takip etmeyi sakın unutmayın; İbrahim COŞAR’ı Instagram’dan Takip Edin!

Peki bundan sonra Bitcoin’de ne olacak?

Öncelikle bu sert düşüşler bizleri korkutsa bile sağlıklı bir yükseliş için önemlidir. Bundan ötürü bence telaş yapmaya gerek yok. Biz zaten BTC’de işlemde değildik ama olan arkadaşlarımız için söylüyorum; panik yok!

52000 dolar seviyesi trend çizgimiz olduğu için çok kritik. Yönümüzü bu kritik seviye olan 52000 dolar belirleyecek. Çok sert bir düzeltme yaptı artık buralardan dönüş yapması lazım ama biz yine de kapanışları takip edip kritik seviyemizin yönüne göre hareket edeceğiz. 52000 dolar seviyesinin altında yapılan kapanışlar tehlikeli ve yönümüzün aşağı olacağına işaret eder. 52000 dolar seviyesinin üzerinde yapılan kapanışlar ise yönümüzün yukarı olduğunu gösterir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Bir diğer hususu da belirtmeden geçemeyeceğim. BTC böyle devam ederse yani istenen yere ulaşmazsa kripto para piyasası istikrara kavuşamaz. Bundan ötürü paniğe gerek yok. BTC bir şekilde tekrar toparlama yapabilir.

BTC’nin aylık grafiğine baktığımızda düzeltmelere rağmen yükseliş trendinde devam eden bir BTC görüyoruz.

Bakalım 50000 ve 49000 dolar desteklerimiz çalışacak mı? Eğer bu desteklerimiz çalışırsa buralardan iyi bir yükseliş görebiliriz.

Sırasıyla destek ve direnç noktalarını veriyorum;

BTC desteklerimiz 50000-49000-48000

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

BTC dirençlerimiz 51500-53000-54000

Daha sağlıklı analizler kapanışlara göre gelecek. Bundan ötürü BTC analizlerini kaçırmamak için Telegram kanalımızı çok sıkı takip edin.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bitcoin Analiz Güncelleme 1

Destek seviyesinden tepki geldi. Eğer kapanışımız 53500 doların üzerinde olursa bu düzeltmeden güç alarak 55000-56000-57000 hedeflerim gelecektir.

52000 dolar seviyesinin altında kapanırsa tehlikeli bölgeye girmiş demektir ve bu sefer 50500-50000-49000 hedeflerim gelecektir.

Ben duruma göre fırsat görürsem eğer işleme gireceğim ve Instagram hesabımdan gireceğim işlemin sinyalini paylaşırım.

Bitcoin Kapanış Analizi

Bu kısım 26.03.2021 saat 03:15’de eklenmiştir.

Bitcoin günü 51293 dolarda kapattı. Kritik seviyemiz 52000 dolardı bu seviyenin altında kapatması iyi olmadı. Tehlikeli bölgede bulunuyoruz ama yönümüzün aşağı olacağını düşünmüyorum. En kötü 50000 bin dolar desteğimizi kırmaması lazım. Eğer 50000 dolar kırılırsa ve tutunursa bu hiç iyi olmaz. Bu senaryo olduğunda altlarda ezilir ve piyasada çok ciddi kayıplar olur hem para hem de yatırımcı kaybı olur artık bu düzeltmeden yukarı yönlü tepki gelmesi lazım. Ben şimdilik işleme girmeyeceğim birkaç saat daha bekleyeceğim teyit alabilmek için. Dediğim gibi fırsat görürsem gireceğim işlemi paylaşırım. Şimdilik teknik analize göre giriş bölgesi gelmedi.

Asla yatırım tavsiyesi değildir! Bu piyasa çok risklidir. Herkesin aldığı risk ve sorumluluk kendine aittir. Sakın unutma nakit kraldır! Sakın unutma stop loss hayat kurtarır!

Bu dönemde muhtemelen kripto paralara aşırı bir ilgi artışından ötürü Binance Futures kullanmak isteyenlerin sayısında da epey bir artış var. Yeni başlayanlarda komisyon konusunda haliyle farkındalık oluşmamış durumda ama Binance Futures’te inanılmaz derecede yüksek komisyon gidiyor. Eğer Binance Futures hesabınızı bu link üzerinden açarsanız %10 komisyon indirimi alırsınız.

Binance Futures %10 Komisyon İndirimi Almak İçin Kayıt Linki: https://bit.ly/BinanceFuturesİNDİRİM

Binance hesabı olan eski üyeler ise “Binance Futures (Vadeli İşlemler)” hesabı açmak isterlerse yukarıda verilen linke tıklamak yerine kendi hesaplarına girip menüden Binance Futures butonuna tıkladıktan sonra referans kodu yerine “sendekazan” yazmanız yeterli. “sendekazan” kodu ile hesap açarsanız tüm vadeli işlemler komisyonlarınızı %10 düşürmüş olursunuz bunun yanında komisyon için BNB kullanırsanız %10’daha düşer ve dolayısıyla Binance Futures’te ödeyeceğiniz komisyonlarda toplam %20 indirim almış olursunuz…

En Güncel Bitcoin Analizi – 25.03.2021

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!