Metaverse

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Epic Games Metaverse İçin 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı!

Epic Games Metaverse İçin 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Video oyunu devi Epic Games, elektronik devi Sony tarafından yönetilen 2 milyar dolarlık bir bağış toplama turuyla Meta dünyasına giriş yapıyor.

Yeni bir basın açıklamasına göre; Sony’nin üst düzey yöneticileri, teknolojilerinin Epic Games’in tescilli Unreal Engine’i ile birleştiğinde, Metaverse’e girerken onlara bir destek sağlayacağı inancıyla video oyunu şirketine 1 milyar dolar yatırım yaptı.

Unreal Engine, dünyadaki en güçlü yaratma motorlarından biri olarak bilinen, video oyunları için yüksek kaliteli üç boyutlu bir oyun motorudur.

Sony’nin başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida tarafından belirtildiği üzere yapılan yatırım oldukça güven verici görünüyor.

“Yaratıcı bir eğlence şirketi olarak, yaratıcıların ve kullanıcıların zamanlarını paylaştığı bir alan olan meta veri deposu alanındaki ilişkimizi derinleştirmek için Epic’e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz.

Ayrıca, güçlü oyun motoru da dahil olmak üzere Epic’in uzmanlığının Sony’nin teknolojileriyle birleşmesi ile, sporda yeni dijital hayran deneyimlerinin geliştirilmesi ve sanal prodüksiyon girişimlerimiz gibi çeşitli çabalarımızı hızlandıracağından kesinlikle eminiz.”

The LEGO Group’un ana şirketi KIRKBI da, söz konusu şirkete 1 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Şaşırtıcı bir şekilde 32 milyar dolar değerinde olan KIRKBI; popüler Battle Royale video oyunu, Fortnight ve amiral gemisi üçüncü şahıs nişancı serisi Gears of War ile tanınıyor.

Epic Games’in CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney ise bu duruma şöyle tepki verdi:

“Eğlence ve oyunun geleceğini yeniden tasarlarken, vizyonumuzu paylaşan ortaklara ihtiyacımız var. Bunu da Sony ve KIRKBI ile olan ortaklığımızda bulduk.

Bu yatırım; meta veri tabanı oluşturma; oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve içerik oluşturucuların bir topluluk meydana getirip gelişebileceği alanlar yaratma çalışmalarımızı hızlandıracak.”

Epic Games Metaverse İçin 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!