Ethereum Balinaları Bu Altcoin’lerde Yüklü Alımlar Yapıyor!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinaları, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) ve ademi merkeziyetçiliğe öncelik veren birkaç altcoin‘de yüklü alımlar gerçekleştiriyor.

Balina izleme platformu ve blockchain takipçisi WhaleStats’a göre, en iyi 100 Ethereum balinası şu anda bir çift stabilcoin ve yarım düzineden fazla altcoin ile ilgileniyor, Chainlink altıncı sırada yer alıyor. 25.576 LINK token’ı için ortalama 186.693 dolarlık bir satın alma görünüyor.

Ethereum balinaları ayrıca 249.918 SRM token için ortalama 299.901 dolar harcayarak merkezi olmayan türev borsası Serum’u (SRM) da yüklü miktarda alıyor.

Büyük cüzdanlı yatırımcılar, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne, özellikle de getiri optimizasyon protokolü Yearn.Finance’a (YFI) ilgi duyuyor. Balinalar, ortalama 25.883 dolar ödeyerek YFI token’da yüklü satın alım gerçekleştirdi.

Merkezi olmayan değişim toplayıcı 1inch (1INCH) için balinalar, 3020 dolar karşılığında, 3096 adet 1INCH satın aldı. Ek olarak söz konusu kripto varlık bu hafta 10. sırada yer aldı.

Genel sıralamada ikinci sırada yer alan FTX kripto para borsasının yerel varlığı olan FTX Token (FTT), ortalama 301.121 dolarlık satın alma ile listede yerini aldı.

Listede sekizinci sırada, DeFi girişimi Rari Capital’in yerel token’ı olan Rari Governance (RGT) yer alıyor ve zengin cüzdanlar 1.482 adet RGT token’ını 10.240 dolar karşılığında cüzdanlarına ekledi.

Dokuzuncu sırada, stabilcoin ekonomisini DeFi’ye getirmeyi amaçlayan Fei Protokolünün yönetim token’ı olan Tribe (TRIBE) yer alıyor. Balinalar 27.557 TRIBE token’ı için ortalama 6.936 dolar harcadı.

ABD Doları Parası (USDC) ve Tether (USDT), ETH balinaları arasında en çok biriken iki sabit paradır ve USDC, ortalama 1,62 milyon doları aşan bir satın alma ile ilk 10 popüler token arasında ilk sırada yer almaktadır.

Kripto
Kaynak: WhaleStats

Ethereum’da ise, balinalar, 241.251 dolar karşılığında 119 adet ETH cüzdanlarına ekledi. Söz konusu kripto varlık genel olarak beşinci sırada yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!