Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum Durgun Piyasaya Rağmen Yatırımcıları Kendine Çekiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının aşağı ve yukarı arasında gidip gelmesine ve yükseliş çizgisini bir türlü yakalayamamasına rağmen, en değerli altcoin olan Ethereum (ETH) kendi hanesine yüz binlerce yeni adres eklemeye devam ediyor.

Dune’daki verilere göre, ağ her hafta yaklaşık 500.000 yeni adres ekleyerek 200 milyon kümülatif adresi aşıyor.

Ethereum
Kaynak: DUNE

Nitekim, yukarıdaki grafik, son birkaç ayda haftalık ortalama 500.000 yeni adres eklendiğinden, 6 Haziran’daki toplam adres sayısının 207.606.780 olduğunu gösteriyor.

Diğer Ethereum Göstergeleri Düşüşte

Ethereum’un merkezi olmayan finanstaki (DeFi) kilitli toplam değeri (TVL), yeni adreslerdeki artışa rağmen mayıs ayında yüzde 35 küçüldü. Buna ek olarak, piyasa değeri hakimiyeti de keskin bir şekilde düşerek 6 Haziran’da Ekim 2021’den bu yana en düşük seviye olan yüzde 17,74’e düştü.

Bu arada, Ethereum işlem sayıları (yedi günlük hareketli ortalamalarına göre) 30 Mayıs’ta 43.000’e yakın olduğu için mayıs ayı sonunda 18 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum transfer sayısı düşmeye devam ederken 19 ayın en düşük seviyesi olan 41.458’e ulaştı.

Durum böyleyken, Ethereum 1.800 dolar civarlarında işlem görüyor. Gün içinde yüzde 1,37’lik bir kazanç sağlarken, önceki haftaya göre kıyaslandığında yüzde 5,20’lik bir düşüş kayıp yaşadı.

Finbold 7 Haziran’da, kripto topluluğu hakkında CoinMarketCap’te Ethereum’un 30 Haziran’a kadar ortalama 3.140 dolar fiyatla işlem göreceğini tahmin ettiğini bildirdi. Bu tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz.

Ethereum Durgun Piyasaya Rağmen Yatırımcıları Kendine Çekiyor!