Ethereum gas

Ethereum Gas Ücretleri Düşüyor! Bu Ne Anlama Geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda açıklanan rapora göre, 11 haftalık çıkışlardan sonra Ethereum geçen hafta 5 milyon dolarlık giriş yaşadı. Ayrıca bu durum çıkışların 11 haftalık serisini bozdu. Ethereum’un gas fiyatı Mayıs’ta 65,94 gwei ve Haziran’da 55,26 gwei civarındaydı. 1 Mayıs’tan 31 Mayıs’a kadar Ethereum işlem sayısı 34.961.397 ve 1 Haziran’dan 30 Haziran’a kadar sayı 31.087.190 olarak gerçekleşmiştir. Günlük ortalama işlemlerde yüzde 8’lik bir düşüş gözlemlenmiştir.

Haziran ayında, Ethereum’un gas fiyatı önemli bir düşüş yaşadı. Ön değerli altcoin olan para biriminin toplam piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşmüştür. 13 hazirandan itibaren ağdaki işlem sayısı yüzde 10 artmıştır. Bu arada platformdaki gas fiyatı yüzde 148 artış göstermiştir. Balinalar, panik satışı ve genel düşüş sırasında Ethereum ağındaki varlıkları satın almaya başlamıştır. 50 milyon doları wBTC’de olmak üzere toplam 75 milyon dolar değerinde varlık satın alındığı belirlenmiştir.

Veriler, ayı piyasası döneminde Ethereum ağındaki işlem sayısının ve aktif kripto cüzdanlarının azaldığını göstermiştir. Ayrıca gas fiyatında önemli bir düşüşe neden olmuştur. Ağdaki işlem sayısı da önemli ölçüde değişti ve yüzde 15,82 azalma yaşadı. Piyasadaki genel düşüşe rağmen, kripto para birimlerinin oynaklığı nedeniyle insanlar hala panik satışlarına eğilimli görünmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in desteği 19.000 Dolar!

3 Temmuz’la beraber sona eren haftada, Bitcoin sadece 6 milyon dolarının biraz üzerinde olan az sayıda giriş yaşamıştır. Öte yandan, Short-Bitcoin, ABD’deki lansmanından sonra rekor girişler görmüştür. Geçen hafta yaklaşık 19.000 dolarlık bir fiyatı korumak için mücadele etmiştir. Bitcoin sonunda desteğini buldu ve 19.000 dolarlık yeni bir desteğe ulaştı. Bu hareket, önceki zirvesinin gerçekleştiği yerde olduğundan Bitcoin için önemlidir.

Balinalara ek olarak, diğer yatırımcılar da bu fiyatlardan Bitcoin satın almaya başladı. Örneğin, binden az Bitcoin birimine sahip küçük yatırımcılar, bakiyelerine ayda yaklaşık 36.750 BTC eklemiştir.

Ethereum Gas Ücretleri Düşüyor! Bu Ne Anlama Geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram