Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin 19 Bin Dolarda Sıkıştı! Gelecek Günlerde BTC’yi Neler Bekliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), yatırımcıların henüz fiyatı yükseltmek için adım atmaması nedeniyle 2 Temmuz’daki son kayıplarını geri alamadı.

Kaynak: TradingView
Bitcoin 19 Bin Dolarda Sıkıştı! Gelecek Günlerde BTC'yi Neler Bekliyor? 1

Düşüş Trendi Devam Ediyor!

Çeşitli kaynaklardan elde edilen veriler, hafta sonu 19.000 dolara yaklaşırken BTC/USD’nin grafiğini bizlere sundu.

Wall Street ticaret haftası sürpriz olmadan sona erdi. ABD hisse senetleri durgundu ve kripto oynaklığı için çok az ivme sağladı. ABD doları endeksi veya DXY, yirmi yılın en yüksek seviyelerinin yeniden test edilmesinden taze çıktı ve 105 puanlık bir daireye kadar buharı tükendi.

Dünyanın en iyi kripto borsalarından biri olan Binance’den gelen sipariş defteri verileri, BTC/USD’nin spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi arasında kaldığını gösterdi ve yatırımcılar manevra yapana veya tekliflere önemli ölçüde eklenene kadar oynaklığın olmamasını sağladı.

Genel olarak baktığımızda, görünüm boğalar için daha iyimser görünmüyordu.

Popüler kripto analisti Altcoin Sherpa için mevcut koşullar, Bitcoin’den 2022’nin büyük bir kısmına kadar sürebilecek uzun bir sönük olmayan performans dönemi vaat etti.

Twitter’da takipçilerine şu şekilde düşüncelerini söyledi:

 “Dip bulunduğunda etrafta dolaşmak ve birikmek aylar alacak. Ve dip bugünden birkaç ay sonra bile gelmeyebilir. Uzun bir ayı piyasası IMO’su için aşağı inin.”

Analistin bu düşüncesi Bitcoin’in henüz yeni makro düşükler yapmadığını veya konsolide etmeye başlamadığını savunan yatırımcı ve analist Rekt Capital tarafından da tekrarlandı.

Hacim Önümüzdeki Günlerde Ne Olabilir?

Önümüzdeki bir veya iki hafta bu döngünün en düşük seviyeleri olduğunu kanıtlayabilir, bu arada dibin hala aylar uzakta olduğu konusunda endişe duyanlara bir dereceye kadar umut verebilir.

Ekonomist, yatırımcı ve girişimci Alex Krueger, aynı gün Twitter’da paylaştığı mesajda, BTC cinsinden hacmin geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını kaydetti.

“Genel bir kural olarak, işlem hacmi piyasalar teslim olduğunda en yüksek seviyededir.”

2018 ayı piyasasında, tüm zamanların en yüksek hacminin aslında fiyatın dipten birkaç hafta önce gerçekleştiğini ve bu sefer trendi takip etmesi durumunda, Temmuz ayı da bu şekilde geçebileceğini belirtti.

Daha önce Rekt Capital, alım tarafı hacminin uzun vadede fiyatı yukarı yönlü tutacak kadar güçlü olmadığını savunurken, 2018 hacim hareketlerini de vurgulamıştı.

Bitcoin 19 Bin Dolarda Sıkıştı! Gelecek Günlerde BTC’yi Neler Bekliyor?
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!