BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,946.28
ETH
$3,859.26
XRP
$1.10
LTC
$187.08
LINK
$26.06
BNB
$485.24
XTZ
$6.67
EOS
$4.48
NEO
$42.66
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Ethereum İstanbul Hard Fork Uygulaması Ekim Başına Ertelendi

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ethereum Vakfı Başkanı Hudson Jameson, Ethereum İstanbul hard fork için testnet aktivasyonunu Ekim ayının başına ertelediklerini açıkladı.

Jameson, 6 Eylül’de yaptığı açıklamaya göre geliştiricilerin İstanbul hardfork’u için testnet uygulamasını Ekim başına ertelediğini söyledi ve şunları ekledi:

“Sistemin nasıl çalıştığını bilmeyenler için şunları söylememiz gerekiyor, 2 Ekim tarihine denk gelecek tahmini bir blok numarası seçiyoruz. Fakat, bu tarih tahminlerimizden bir ya da iki gün önce veya sonraya da denk gelebilir. Bu blokların ne kadar hızlı üretildiğine bağlı olarak değişebiliyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

İçindekiler

Ethereum İstanbul hard fork yine ertelenmişti

Coinzilla Banner (728x90)

Daha önce 28 Ağustos’ta zaten bir gecikme olacağını ve İstanbul hard forku için 6 Eylül tarihinin belirlendiğini rapor etmişti. Hatta o günlerde Parity geliştiricisi olan Wei Tang, İstanbul hard forku için bir blok numarası seçmek için bile organizasyonun en az 2 haftaya daha ihtiyacı olduğunu söylemişti. Tang şunları da eklemişti:

“6 Eylül’e kadar uygulamayı bitirmek için zamana ihtiyacımız var. Sadece EIP’yi geç kabul ettiğimiz için değil aynı zamanda elimizde büyük bir kod tabanı(kaynak kod) oluştu ve bunu iyileştirmemiz gerektiği için de bu süreye ihtiyacımız var.”

Ethereum Blockchain’i yavaş yavaş doluyor

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum Blockchain sisteminin neredeyse tamamen dolmak üzere olduğunu belirtmişti. Hatta bu durum Ethereum yatırımcılarının da gözünü korkutmuştu.

Bu durum üzerine Vitalik Buterin şunları söylemişti:

“Ethereum Blockchain sisteminin neredeyse dolu olmasından dolayı büyük bir mücadelenin içindeyiz diyebiliriz. Eğer büyük bir kripto paraysanız, bu hesaba göre sistem daha fazla dolacaktır. Çünkü işlem alanı konusunda sürekli herkesle yarışıyoruz. İşlem ücretleri ve komisyonları zaten yüksek ve bu durum bu yüksekliği beş katına çıkaraktır. İnsanları bu sisteme katılma durumundan uzak tutan da bu oluyor.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.