Ethereum Kurucusu: “Dogecoin, Ethereum’dan Destek Alacak!”

Dogecoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin’de uygulanmasını görmek istediği bazı umut verici fikirleri açıkladı.

Buterin, Kripto Hedge Fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Zhu Su’nun DOGE’nin ne gibi gelişmeler görmek isteyeceği sorusuna yanıt olarak, Memecoin’in, Ethereum’un yaptığı gibi bir proof-of-work’ten (PoW) proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçebileceğini umduğunu söylüyor.

Zhu Su, soruyu Buterin’in, Twitter’da Bana İstediğini Sor (Ask-Me-Anything – AMA) özelliğini başlatmasının ardından sordu.

“Umarım DOGE yakında PoS’a geçebilir, belki de Ethereum kodunu kullanarak…”

Ethereum kurucu ortağı ayrıca DOGE’nin enflasyonist bir kripto para olarak kalmasını umuyor. Şu anda, yılda sadece beş milyar Dogecoin çıkarılabiliyor.

Buterin’e göre, yeni Dogecoin arzı, küresel kamu mallarına harcama yapan merkezi olmayan özerk bir organizasyonda (DAO) saklanmalıdır.

“Umarım yıllık 5 milyar PoW ihraçlarını iptal etmezler, bunun yerine küresel kamu mallarını finanse eden bir tür DAO’ya koyarlar. Dogecoin’in açgözlü olmayan sağlıklı değerler sistemine çok uygun.”

Buterin, para teorisiyle ilgili bir soruya verdiği yanıtta, UoA (hesap birimi) istikrarının uzun vadeli geleceğini düşündüğünü söyledi.

Buterin, Bitcoin (BTC) veya Ethereum’un (ETH) kripto para birimleri geniş çapta benimsendikten sonra bile volatil kalmasının büyük bir şans olduğunu söylüyor. Sonuç olarak, stabilcoin’lere süresiz olarak ihtiyaç duyulabileceğini söyledi.

“Bazı insanlar stabilcoin’lerin tamamen geçiş teknolojisi olduğunu ve hiperkriptolama sonrası BTC veya ETH’nin istikrarlı olacağını düşünüyor. Bunun yanlış olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum ve hiperkriptolama sonrası bile açık sabit paralara ihtiyacımız olacak.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!