Fortnite Ödeme Krizine Kurban Gitti: Epic Games Bitcoin’i Gündeme Aldı

Fortnite Ödeme Krizine Kurban Gitti: Epic Games Bitcoin’i Gündeme Aldı
Fortnite Ödeme Krizine Kurban Gitti: Epic Games Bitcoin’i Gündeme Aldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler video oyunu Fortnite’in mobil uygulamalardan kaldırılması sonrası oyunun yapımcısı Epic Games, çözüm arayışına girdi. Oyunun ilk olarak mobil uygulama marketi App Store, ardından da Google Play’den kaldırılması sonucu Epic Games, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini gündemine aldı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Dünya genelinde milyonlarca oyuncuya sahip olan Fortnite, yaşanan ödeme krizi sonrası gece yarısı uygulamalardan kalktı. Fortnite’ın yeni ödeme sistemi şirketler arasında krize neden oldu. Bu krizin çözüme kavuşmaması  sonrası milyonlarca kişinin çevrim içi oynadığı oyun önce App Store ardından da Google Play’den kaldırıldı.

Fortnite – Epic Games’ten Apple’a Dava

Fortnite oyununun yapımcısı olan Epic Games, Apple’a karşı tekel davası açtığını duyurdu. Dün açılan davada Epic Games, Apple’ın uygulama içi ödeme piyasasını tekelleştirdiğini iddia etti. Apple’ın bünyesinde bulunan uygulamaların satışlarına yüzde 30’luk ek vergi koyduğunu ve platformunda üçüncü taraf ödeme sistemlerini yasaklayarak rekabete aykırı hareket ettiğini belirten Epic Games, bu yöntemlerin ödeme inovasyonları için kötü sonuçlara yol açtığını söyledi.

Yaşanan kriz sonrası çözüm arayışına giren Epic Games, uygulama içi yeni ödeme yöntemlerinde Bitcoin ve diğer kipto para birimlerinin kabul edileceğini belirtti. Ayrıca dün açılan davada Epic Games, Apple’ın rekabete zarar veren uygulamalarını bitirmesini ve ödeme yöntemlerinde şirketin zorlayıcı tutumundan vazgeçmesini mahkemeden talep etti.

Google’ı da Dava Etti

Uygulama pazarının tekelleştiğini savunan Epic Games, Fortnite’ı mağazasından kaldıran Google’a da dava açtı. Oyun içinde direkt ödeme seçeneği sunan, kullanım şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle önce App Store ardından da Google Play’den kaldırdı.

Epic Games, Apple’ın uygulama satışlarından fazladan ücret alması nedeniyle uygulamasına, oyuncuların direkt ödeme yapabilmesini sağlayan V-bucks satın alma seçeneğini eklemişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!