Kripto Para

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Son Zamanlarda Gerçekleşen Önemli Kripto Para Haberleri!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazımızda son bir haftada gerçekleşmiş 5 kripto para haberini göz attık.

SHIB 11. sıraya yükseldi, Twitter’da diğer kripto paralardan daha fazla ilgi çekti

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu (SHIB), piyasa hacmine göre 11. sıraya yükseldi ve 10. sıradaki Dogecoin’i yakaladı. SHIB’nin piyasa değeri şu anda 14.587.449,142 dolar, Dogecoin’in piyasa değeri ise 29.801.238,979 dolar. Aynı zamanda, Shiba Inu’nun Twitter’daki popülaritesi hızla artıyor. CoinTrendz’in bir tweet’ine göre, kripto para birimi, Twitter’da Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, ADA ve diğer popüler 10 altcoin’den daha fazla anılır hale geldi.

Bitcoin 80.000 doları hedefliyor

11 Ekim’de, BTC sonunda 57.000 dolar seviyesini geçmeyi başardı. Bitcoin, 20 Temmuzda 29.856 dolara düştükten sonra yüzde 90’dan fazla büyük bir toparlanma gerçekleştirdi. Luno ticaret platformunun başkanı Vijay Ayyar’a göre, Bitcoin kısa vadede 50.000 doların üzerinde kalırsa, 85.000 dolara ulaşması oldukça olası gözüküyor.

Bloomberg, BTC’nin 79.000 dolar seviyesine yükselme olasılığını gösteren, tersine çevrilmiş bir Baş ve Omuz modeline sahip grafikler paylaştı. Opsiyon piyasası da bu yılın sonuna kadar 80.000 dolara kadar sürecek potansiyel bir artış olduğunu gösterdi.

Bloomberg’den Eric Balchunas, kripto topluluğunun Bitcoin ETF’lerine olan talebi abarttığını söyledi

Bloomberg’in baş ETF analisti Eric Balchunas, Twitter gönderisinde, Ekim sonunda SEC tarafından onaylanabilecek Bitcoin ETF‘leri hakkında yorum yaptı. Her şey yolunda giderse, ilk önce bir Bitcoin ETF başvurusu yapan şirket olan ProShares’in işlemleri başlatmakta özgür olacağını söyledi. Balchunas’a göre, kripto topluluğu, Bitcoin borsasında işlem gören fonlara olan talebi fazla abartıyor olabilir. Çıkışlarının ileriye doğru muazzam bir adım olacağını kabul ediyor, ancak ilk yılda 4 milyar dolardan fazla bir değer görmemeyi bekliyor.

Ripple güneş enerjisi projelerini destekliyor

Ripple, uzun zamandır kripto para endüstrisinde iklim konusunda en bilinçli şirketlerden biri olarak biliniyordu. Şimdi, finansal hizmetler şirketi Nelnet ile son ortaklığının bir parçası olarak, Amerikan güneş enerjisi projelerine fon sağlamak için şirketin yenilenebilir enerji iş bölümüne 44 milyon dolar yatırım yapacak. Ripple tarafından finanse edilen projelerin 1,5 milyon tondan fazla CO2 sera emisyonunu dengelemesi bekleniyor.

Güvenlik araştırmacısı Dustin Trammell: “Craig Wright Satoshi değildir!”

Bir güvenlik araştırmacısı olan Dustin Trammell, Twitter üzerinden, Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olmadığına dair birkaç kanıt paylaştı. Trammell, Satoshi’den aldığı 25 BTC’nin, Wright’ın adresleri listesinde yer almadığını söyledi. İkinci kanıt, Trammell’in bir Bitcoin bloğu çıkardığını kanıtlamak için özel anahtarını kullanarak bir mesaj imzalamış olması. Wright’ı Genesis bloğu ile aynı şeyi yapmaya çağırdı, ancak nChain bilim adamının Satoshi olmadığına inandığından bunun imkansız olduğunu söyledi. Bu olsaydı, herkes kripto para birimini gerçekten yarattığını doğrulayabilecekti.

Son Zamanlarda Gerçekleşen Önemli Kripto Para Haberleri!