Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Glassnode Kurucu Ortağı: Bitcoin’in Konsolidasyonu Büyük Harekete İşaret Ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann’a göre, Bitcoin 26.800$ civarında konsolide olmaya devam ederken, yakında büyük bir fiyat hareketinin işaretleri ortaya çıkıyor.

Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann’a göre, Bitcoin’in son konsolidasyon dönemi önemli bir fiyat hareketine işaret edebilir.

Allemann, tükenmiş short işlem açanlar (açığa satıcılar), güçlenen destek seviyeleri ve beklenen bir yükseliş eğilimi dahil olmak üzere bu tahmine katkıda bulunan çeşitli faktörleri özetledi.

Bitcoin’in fiyatı, piyasanın “aşırı korku” belirtileri göstermesiyle birlikte 26.500$ ile 27.100$ arasında gidip geliyor.

Ancak Allemann, bunun tipik olarak yükseliş hareketlerine yol açtığını belirtti. Fiyatın, şu anda beş testten geçmiş sağlam destek seviyeleri olarak hareket eden 50 ve 200 Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) altına düşmediğine işaret etti.

İlginizi Çekebilir: Ripple ve SEC: Özet Hüküm Belgelerinin Açıklanması İçin Geri Sayım Başlıyor!

Ayrıca, 50 SMA’nın 200 SMA’yı geçtiği son “altın geçiş” olayı, yükseliş eğilimini doğruluyor.

Yaklaşan bir fiyat artışına işaret eden ek faktörler arasında, genellikle önemli piyasa hareketlerinden önce gelen Bollinger Bantlarının sıkılaşması yer alır.

Analist, mevcut konsolidasyon bölgesinde Bitcoin ticaretinin ne kadar uzun süreceğini, daha fazla short işlem açan satıcının tükeneceğini ve bunun da yukarı yönlü bir hareket olasılığını artıracağını öne sürüyor.

Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) beklenen fiyat artışını tetiklemek için gerekli ivme işaretlerini henüz göstermediğini de kaydetti.

CoinGecko’dan alınan veriler, Bitcoin’in şu anda 27.381$’dan işlem gördüğünü ve 24 saatlik işlem aralığının 26.590$ ile 27.416$ arasında olduğunu gösteriyor. Amiral gemisi kripto para birimi kabaca %1,5 arttı. Piyasa değeri yaklaşık 530,55 milyar dolar.

Glassnode Kurucu Ortağı: Bitcoin’in Konsolidasyonu Büyük Harekete İşaret Ediyor
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!