Ripple

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ripple ve SEC: Özet Hüküm Belgelerinin Açıklanması İçin Geri Sayım Başlıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain ödeme protokolü Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal mücadelede, özet karar belgelerinin mührünün kaldırılması için geri sayım başladı.

Avukat James K. Filan’ın tweet’ine göre, mahkemenin 12 Eylül 2022 tarihli kararının ardından, ilgili taraflara bu kritik belgelerin düzeltilmiş versiyonlarını kamuya sunmak için 21 günlük bir süre verildi. Son başvuru tarihi 6 Haziran olarak belirlendi.

Düzenleyici kurum, XRP kripto para birimiyle ilişkili şirket olan Ripple Labs’ın XRP satarak kayıt dışı bir menkul kıymet arzı gerçekleştirdiğini iddia etti. Ripple Labs, XRP’nin bir menkul kıymet değil, Bitcoin veya Ethereum gibi bir kripto para birimi olduğunu savunarak karşılık verdi. Özet karar belgelerinin açılmasının, bu yüksek riskli davada her iki tarafça öne sürülen iddialara daha fazla açıklık getirmesi bekleniyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile tırmanan bir hukuk savaşının ortasında, Ripple Labs kısa süre önce şeffaflık adına küçük bir zaferi kutladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, mahkemenin eski SEC yetkilisi William Hinman’dan gelen düzeltilmemiş e-postaların mührünün kaldırılmasına karar verdiğini duyurdu.

Halihazırda gergin olan atmosferi körükleyen Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde SEC’i davayla ilgili yaptığı basın açıklamalarında iki yüzlülükle suçladı.

Garlinghouse ve diğer kripto endüstrisi liderleri, gelişen sektörün büyümesini engellediğini iddia ederek SEC’in kripto para düzenlemesi konusundaki belirsiz duruşundan duydukları hayal kırıklığını dile getiriyor.

Ripple ve SEC: Özet Hüküm Belgelerinin Açıklanması İçin Geri Sayım Başlıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!