Glassnode Verilerine Göre Bitcoin’in Değeri Çok Düşük!

glassnode-verileri-bitcoin-degeri-cok-dusuk
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl Ocak ayına göre önemli ölçüde daha düşük olan Glassnode Ağı İşlem Sinyali Değer göstergesine göre Bitcoin, tarihsel olarak değerinin altında kabul ediliyor. Göstergedeki en son artış Mayıs ayında gerçekleşmişti.

Bahsedilen gösterge, başlangıçta piyasa değerinin USD cinsinden işlem hacmine bölünmesiyle hesaplanan popüler NVT metriğinin bir modifikasyonudur. NVT Sinyali göstergesi, USD cinsinden işlem hacminin 90 günlük hareketli ortalamasını kullanıyor.

Gösterge, hareketli ortalamanın kullanılması ile, teknik hatalar veya diğer sorunlar nedeniyle ortaya çıkan gereksiz bilgierli ve rastgele hacim artışlarını ortadan kaldırarak daha çok tek yönlü bir araç olarak kullanılabiliyor.

Şu anda, bu gösterge, “düşük değerli” olarak kabul edilen 25 değerinin altında bulunuyor. Bu düşük oran, piyasa değerinin ABD doları cinsinden işlem hacminden önemli ölçüde yüksek olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Glassnode

Ağ hareketindeki düşüş, döviz girişlerinin hızlı düşüşüne ve piyasa riskindeki bir kaymaya bağlıdır. Vadeli işlem destekli ETF’leri ve düzenli vadeli işlem sözleşmelerini kullanarak sektöre daha fazla yatırımın girmesiyle birlikte, piyasa dolaylı olarak daha fazla yatırım almaktadır.

Bu yazının hazırlanışı sırasında, Bitcoin 61.108 dolardan işlem görüyordu. BTC şu anda Göreceli Güç Endeksi gibi teknik göstergelerde herhangi bir düşüş belirtisi göstermiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!