Altcoin

Google, Bu Altcoin’i Geliştirmek İçin Anlaşma Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, popüler altcoin’in NBA Top Shot pazar yerinin geliştiricisi Dapper Labs ile çok yıllı bir ortaklık imzalayarak blok zinciri alanına girdi.

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın Cloud hizmeti, NBA Top Shot pazarını geliştiren blok zinciri tabanlı bir şirket olan Dapper Labs ile ortaklık kurdu. Google, Dapper’s Flow blok zincirini ölçeklendirmeye yardımcı olmak için gerekli desteği sağlayacağını açıkladı.

  • Forbes tarafından 14 Eylül’de bildirildiği üzere Google, Dapper Labs ile ortaklık kurarak blok zinciri alanındaki ilk adımlarını atmaya karar verdi.
  • 2018 yılında kurulan Dapper Labs, Kanada merkezli bir blok zinciri şirketidir ve en iyi takas edilemeyen token’lar (NFT) için NBA Top Shot pazarını yaratmasıyla tanınmaktadır.
  • Google, bulut hizmeti aracılığıyla Dapper Labs’ın Flow blok zincirinin (Yerel altcoin’i FLOW) ölçeklenmesine yardımcı olmak için bir ağ operatörü olarak hizmet edecek.
  • NBA Top Shot dışında, Flow şu anda CryptoKitties dahil olmak üzere diğer popüler uygulamaları da desteklemektedir. Üzerinde çalışan 2.000’den fazla geliştiriciye sahiptir ve Google Cloud’un hizmetleri, onların Flow erişim düğümlerine daha düşük gecikmeyle bağlanmalarını sağlayacaktır.
  • Google Cloud Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Janet Kennedy, geliştiricilerin enerji tüketim seviyelerine bağlı olarak platformlarına hangi bölgelerin güç sağlayacağını seçebileceklerine söz verdi.

“Aslında onlara hızlı ve sürdürülebilir büyüme konusunda yardım etmekle ilgili. Blok zinciri teknolojisi giderek daha yaygın hale geliyor. Dolayısıyla Dapper gibi şirketler, işlerini büyütmek ve daha da önemlisi ağlarını desteklemek için ölçeklenebilir, güvenli altyapıya ihtiyaç duyuyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

  • Öte yandan Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou, blok zinciri teknolojisinin şu anda tüketicilerin neler olduğunu anlamaya başladığı iPhone döneminde olduğunu söyledi.
  • Dapper Labs’ın bu yılın başlarında 300 milyon dolardan fazla para topladığını belirtmekte de fayda varFinansman turuna katılanlardan bazıları Michael Jordan, Kevin Durant, Klay Thompson, Will Smith ve Ashton Kutcher’dı.

Google, Bu Altcoin’i Geliştirmek İçin Anlaşma Yaptı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram