Google Cloud, Dijital Varlıklar Ekibi Kuruyor!

Google
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google’ın çevrimiçi veri depolama hizmetleri bölümü olan Google Cloud, merkezi olmayan teknolojilere giderek daha fazla odaklanıyor ve blok zincirinde ürünler oluşturmaya odaklanacak bir ekip oluşturulduğunu duyurdu.

Halihazırda Filecoin ve Sia ile ön planda bulut depolama sunmak için blok zinciri teknolojisini kullanan başka girişimler var. Her ikisi de depolamaya ihtiyaç duyanları, onu elde etmek için bir pay ödemeye istekli olanları ve boş alanlarının bir kısmını sunabilenleri birbirine bağlamak için bir blok zinciri protokolü kullanır. Bu şekilde protokol, verilerin bir paydaş şebekeden ayrılsa bile korunabilen merkezi olmayan bir ağda depolanmasını mümkün kılar.

Ancak bu merkezi olmayan girişimlerin aksine, Google’ın yaklaşımı daha geniş olacak gibi görünüyor. Bulutta ürün oluşturma, işlem yapma, değer depolama ve başlatma hizmetleri sunmak için blok zinciri kullanmayı düşünüyor.

Google Blockchain Dalgasını Sürüyor

Resmi bir blog gönderisinde Google, blok zinciri endüstrisinin önemli ölçüde geliştiğini ve bir teknoloji şirketi olarak onların da bu devrimin bir parçası olmak istediklerini açıklıyor. Merkezi olmayan teknolojiler alanında şimdiye kadar elde edilen her şeyden ilham aldıklarını ifade ettiler.

“Müşterilerimiz tarafından dijital varlıklar alanında halihazırda yapılan çalışmalardan ilham alıyoruz ve gelecekte blok zincir teknolojileriyle mümkün olanı desteklemek için altyapı ve teknolojileri sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Google Cloud’daki dijital varlıklar ekibi, müşterilerinin yarının blok zinciri ekosistemlerini desteklemesine yardımcı olmaya odaklandığını söyledi.

Yeni dijital varlıklar bölümünün başında, daha önce Google ile Ürün Danışmanı olarak ve Hedera Hashgraph ile de çalışmış olan tanınmış bir teknoloji avukatı olan Rich Widmann bulunuyor.

Ancak, ekibin lansmanından önce bile Google, dijital varlıklar ve blok zinciri için çeşitli kullanım durumları araştırıyordu.

O sırada şirket, PayPal’da ticari ürün ve teknolojiden sorumlu eski Başkan Yardımcısı Arnold Goldberg’i bu bölümden sorumlu olarak tuttu.

Teknoloji Devleri Blok Zinciri İçin Farklı Kullanım Örneklerini Keşfediyor

Blok zinciri teknolojisinin keşfi ve kurumsal sermayenin blok zinciri ile ilgili girişimlere sürekli akışı, teknoloji devlerinin radarından çıkmadı.

Google zaten Coinbase, Bakkt ile ortaklıklar kurdu ve Chainlink gibi diğer protokollerle uyumluluk üzerinde çalıştı.

Google’a ek olarak, Amazon Web Hizmetleri de blok zinciri teknolojisinin kullanımını araştırıyor. Amazon, Dijital Para Birimi ve Blok Zinciri Ürün Birimi’nin başına geçecek ekip yönetimi deneyimine sahip bir teknoloji uzmanı arıyordu.

Dikkat çeken bir diğer durum ise Facebook. Sosyal medya devi, meta veri tabanında girişimler geliştirmeye odaklanmak için adını Meta olarak değiştirdi. Çinli teknoloji devi Tencent de, metaverse ürün geliştirme birimini güçlendirmek için Xiaomi’nin amiral gemisi oyun şirketi Black Shark’ı satın alarak metaverse’e odaklanmak için büyük hamleler yapıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!