Göstergeler Bitcoin’in Diğer Piyasalarla İlişkisini Ortaya Koyuyor – Yeni Yön Neresi?

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında geçtiğimiz birkaç aydır, Bitcoin’in fiyat hareketi büyük ölçüde S&P 500, ABD doları endeksi ve altın gibi eski piyasalarla birlikte hareket etti.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Kripto para birimi çöktü ve bu pazarlarla birlikte bir dalgalanma yaşadı. Bu durum aslında BTC’nin diğer pek çok kimsenin söylediği gibi diğer piyasalarla ilişkisiz olmadığını gösteriyor.

Kısa vadede bu doğru olsa da, analistler piyasaların er ya da geç ayrışacağını düşünüyor.

Bitcoin S&P 500’den pozitif ayrışmak için hazırlanıyor

Önde gelen bir zincir içi analist olan Willy Woo, son zamanlarda Twitter’da korelasyonun bozulacağını söyleyen en önemli yorumculardan biri oldu. Kısa süre önce, BTC’nin, kendi iç benimseme eğrisinin S&P 500 ve diğer eski piyasaları geride bırakmasına izin vereceği için bunu yapacağını belirtti.

Woo, 26 Eylül’de aşağıdaki tabloyu paylaştı ve bu tablo, Bitcoin’in aktif kullanıcılarda güçlü bir artış gördüğünü gösteriyor. Bu eğilimin BTC’yi daha yükseğe çıkarabileceğini öne sürüyor.

“Yaklaşan BTC’nin, BTC’nin dahili olarak benimsenmesiyle desteklenen borsalardan pozitif olarak ayrışmasının arkasındaki verileri görmek istiyorsanız, işte bazı glassnode verileri. Bu, benzersiz oyuncular için filtreleme yaptıktan sonra BTC’nin aktif kullanıcıları. Bu durum bir varlığa ait çoklu cüzdan adreslerini göz ardı ediyor.”

Bir zincir içi analist olan Willy Woo tarafından paylaşılan grafik
Bir zincir içi analist olan Willy Woo tarafından paylaşılan grafik

Woo böyle düşünürken yalnız değil

Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal da bu ayrılmanın geldiğini görüyor.

Goldman Sachs’ın Avrupa’daki hedge fonu satış grubunun eski başkanı olan Wall Street emektarı, Bitcoin’in temelleri ve teknik özellikleri nedeniyle şu anda sahip olunan tek varlık olabileceğini düşündüğünü söyledi ve şu yorumda bulundu:

“Aslında, yalnızca bir varlık G4 bilançosundaki büyümeyi dengeledi. Hisse senetleri değil, tahviller değil, emtia değil, kredi değil, değerli metaller, madenciler değil. Neredeyse her zaman ufkunda yalnızca bir varlık devasa bir şekilde daha iyi performans gösterdi: Evet, bu varlık Bitcoin. Bitcoin’deki inanç seviyem her gün artıyor. Ben zaten olabildiğince long pozisyonundayım. Uzun vadeli bir varlık tahsisi olarak başka bir varlığa sahip olmanın bile değmeyeceğini düşünüyorum. Ancak bu başka bir günün hikayesi (hala bunu düşünüyorum).”

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Pal daha önce, Bitcoin’in fiyat hareketinin bu piyasa döngüsünde 100 bin dolar ve ötesine ulaştığını gördüğünü açıklamıştı. Yatırımcı daha önce Bitcoin ve kripto varlıkların büyük olasılıkla geleneksel finansal alanların yerini almaya başlayacağını söylemişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!