Grayscale, Akıllı Sözleşme Platformu Fonu Başlatıyor! Fonda Hangi Altcoin’ler Olacak?

Grayscale
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale Investments, CoinDesk Akıllı Sözleşme Platformu Select Ex ile ETH endeksini izleyecek bir piyasa değeri portföyü aracılığıyla akıllı sözleşme platformlarına erişilmesi için yeni bir fon başlattı. Yeni duyurulan bu fon, şirketin 18. yatırım ürünü olacak.

Akıllı sözleşmeler, blok zincirler üzerinde çalışan otomatik programlar olarak hareket ettikleri için modern kripto ekonomisinin temel taşıdır. Geliştiriciler, belirli koşulların merkezi olmayan bir şekilde otomatik olarak yürütülmesine izin verdiğinden dolayı tüm merkezi olmayan çözümlerini teknoloji üzerine kurar.

Akıllı sözleşmelerin yardımıyla; DeFi uygulamaları, NFT’ler, IDO’lar ve diğerleri gibi çözümler 2021’de oluşturuldu. Sektörün toplam değeri ise trilyonlarca ABD dolarını geçebilir.

2021’de DeFi ve NFT sektörüne olan talep; Ethereum, Solana ve Cardano gibi projelerin sermayesinin yüzde 100’ün üzerinde hızla artmasıyla birlikte katlanarak arttı. Bu güçlü büyüme de, pazardaki mevcut eğilimleri izlememizi sağlıyordu.

Yeni fon, kurumsal yatırımcıların Solana, Avalanche, Polygon ve daha birçok varlık gibi projelere erişerek mevcut trendi takip etmelerini mümkün kılacaktır. Fonun en büyük kısmını yüzde 24,63 ile Cardano alırken, Solana yüzde 24,27 oranı ile ikinci sırada yer alıyor. Bu dağılım ise CoinDesk’in endeksini yansıtıyor.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’in de belirttiği gibi, yatırımcının alternatif kripto para birimlerine farklı şekillerde erişme talebi 2021’den bu yana hızla arttı ve akıllı sözleşme teknolojisinin diğer teknolojilere kıyasla nispeten genç olmasına rağmen, dijital varlık endüstrisinin büyümesi için kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

GSCPxE’nin yatırımcılar için en büyük avantajı, içinde işleyen birkaç proje yerine tüm ekosistemin gelişimine erişimi mümkün kılmasıdır. Yeni yatırım aracının temel hedefi büyük ihtimalle GBTC fonuna benzer şekilde, yukarıda belirtilen türde bir risk arayan kurumsal yatırımcılar olacaktır.

Grayscale, Akıllı Sözleşme Platformu Fonu Başlatıyor! Fonda Hangi Altcoin’ler Olacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.