kripto para
Hazine ve Maliye Bakanlığından Kripto Para Paylaşımı

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Kripto Para Paylaşımı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, 1 Mart 2021 tarihinde kripto paralar ile ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda ise Bakanlık, “Dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz.” ifadesine yer verdi.

Bakanlık yaptığı açıklamada global çapta kripto para piyasasında yaşanan gelişmeleri çok yakından takip ettiğini belirtti. Bunun yanında kripto para piyasanın ülkemizdeki durumunu da yakından izlediğini ifade etti.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralara yönelik yeni bir karar açıklamasa da değerlendirme sürecinde Merkez Bankası, SPK ve BDDK ile iş birliği yürüttüğünü belirtti. İşte Bakanlığın söz konusu olan paylaşımı;

“Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar yürütülmektedir.”

Bu paylaşım ne anlama geliyor?

Kripto para meraklıları, Bakanlığın yaptığı bu paylaşımın ne anlam ifade ettiğine dair birçok farklı fikir öner sürüyor. Öne sürülen fikirlerden en popüleri ise Bakanlığın bu açıklamasının kripto para ticaretine vergi getirilmesinin habercisi olmasaydı. Her ne kadar bu tarz paylaşımlar yapılsa da şimdilik net bir şey söylemek doğru olmaz.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Kripto para ticaretinde vergilendirme yapılmasına dair yapılan çalışmalara ilişkin bilgi, 29 Eylül 2021 tarihinde Orta Vadeli Program’da duyurulmuştu. Cumhurbaşkanlığı kararı ile onaylanan bu ekonomi programında, “Dijital olarak satılabilen ve transfer edilebilen, dijital bir değeri temsil eden sanal varlıklar (ile) yapılan işlemlerin vergilendirilmesine yönelik çalışmalar sürdürülecek.” ifadesine yer verildi.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Kripto Para Paylaşımı

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!