BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,075.23
ETH
$3,746.34
XRP
$1.09
LTC
$185.59
LINK
$25.65
BNB
$486.47
XTZ
$6.56
EOS
$4.42
NEO
$42.79
$61,947.81
+0.7%
$3,735.93
-2.88%
$1.08
-0.91%
$185.36
+0.89%
$1.00
0%
$1,372.24
-2.88%
$255.39
-2.1%
$52.44
-1.22%
$140.24
+1.89%

Hindistan Hükümeti Ulusal Blockchain Politikası Uygulayacak

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hindistan hükümeti, teknolojinin ülkedeki kabulünü genişletmek için ulusal bir Blockchain politikası üzerinde çalışıyor.

India Times’ın 27 Kasım’da bildirdiği gibi, Hindistan’ın Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY), Blockchain teknolojisinin potansiyelini ve ilgili kullanım durumlarını yürütmek için ortak bir altyapının geliştirilmesi gerektiğini söyledi.  Bakanlık, “Ulusal Düzeyde Blockchain Sistemi” üzerinde çalıştığını ekledi.

Haberleşme ve  Elektronik – Bilişim Teknolojileri Bakanı Sanjay Dhotre, Blockchain’in  yönetim, bankacılık, finans ve siber güvenlik gibi sektörlerde potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Coinzilla Banner (728x90)

Hindistan eyaletleri çoktan Blockchain politikaları geliştirmeye başladı

Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletinin Blockchain teknolojisi ve yapay zeka konusunda devlet düzeyinde bir politika geliştirmeye çalıştığı biliniyordu.  Bu politikaların, yeni çıkan teknolojilerin hizmet, sunum ve yönetimi konusunda oluşabilecek sorunları çözmek için temel kurallar koyması bekleniyor.

Bu yılın başlarında, Güney Hindistan eyaleti Telangana’da Blockchain girişimleri ve araştırma enstitüleri için taslak bir Blockchain politika girişimi yayınladı.  Girişimin, bankacılık ve finans, ilaç, lojistik ve devlet sektörlerine özellikle odaklandığı söyleniyor.

Hindistan’ın kripto paraya karşı tutumu

Hindistan Blockchain yanlısı olsa da, kripto para birimlerine karşı duruşu kesinlikle düşmanca. Hindistan hükümeti başlığı “Kripto Paranın Yasaklanması & Resmi Dijital Para Birimlerinin Düzenlenmesi” olan bir yasa tasarısı önerdi. Bu tasarıyla Hindistan’da kripto para kullanımını tamamen yasaklamanın yanı sıra Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkarılan “Dijital Rupi”nin de tanıtılması amaçlanıyordu.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.