Hindistan Hükümeti Ulusal Blockchain Politikası Uygulayacak

blockchain politikası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan hükümeti, teknolojinin ülkedeki kabulünü genişletmek için ulusal bir Blockchain politikası üzerinde çalışıyor.

India Times’ın 27 Kasım’da bildirdiği gibi, Hindistan’ın Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY), Blockchain teknolojisinin potansiyelini ve ilgili kullanım durumlarını yürütmek için ortak bir altyapının geliştirilmesi gerektiğini söyledi.  Bakanlık, “Ulusal Düzeyde Blockchain Sistemi” üzerinde çalıştığını ekledi.

Haberleşme ve  Elektronik – Bilişim Teknolojileri Bakanı Sanjay Dhotre, Blockchain’in  yönetim, bankacılık, finans ve siber güvenlik gibi sektörlerde potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Hindistan eyaletleri çoktan Blockchain politikaları geliştirmeye başladı

Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletinin Blockchain teknolojisi ve yapay zeka konusunda devlet düzeyinde bir politika geliştirmeye çalıştığı biliniyordu.  Bu politikaların, yeni çıkan teknolojilerin hizmet, sunum ve yönetimi konusunda oluşabilecek sorunları çözmek için temel kurallar koyması bekleniyor.

Bu yılın başlarında, Güney Hindistan eyaleti Telangana’da Blockchain girişimleri ve araştırma enstitüleri için taslak bir Blockchain politika girişimi yayınladı.  Girişimin, bankacılık ve finans, ilaç, lojistik ve devlet sektörlerine özellikle odaklandığı söyleniyor.

Hindistan’ın kripto paraya karşı tutumu

Hindistan Blockchain yanlısı olsa da, kripto para birimlerine karşı duruşu kesinlikle düşmanca. Hindistan hükümeti başlığı “Kripto Paranın Yasaklanması & Resmi Dijital Para Birimlerinin Düzenlenmesi” olan bir yasa tasarısı önerdi. Bu tasarıyla Hindistan’da kripto para kullanımını tamamen yasaklamanın yanı sıra Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkarılan “Dijital Rupi”nin de tanıtılması amaçlanıyordu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!