BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,284.59
-1.97%
$2,938.73
-3.06%
$0.92
-1.66%
$154.73
-2.97%
$22.98
-3.45%
$360.40
-2.43%
$4.98
-6.92%
$4.10
-3.01%
$39.66
-3.78%
$42,284.59
-1.97%
$2,939.19
-3.05%
$0.92
-1.65%
$154.70
-2.99%
$1.00
0%
$1,079.59
-3.05%
$228.43
-1.87%
$48.03
-2.87%
$115.76
-2.76%

İş Bankası Blockchain Aracılığıyla Dış Ticaret Sistemine Başladı

İş Bankası, ülkemizde en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası’nın son dönemde blockchain dış ticaret işlemlerine açılması, bu bankanın daha fazla talep edilmesine vesile olmuştur.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dış ticarete aracı olan ve dış ticaret işlemlerini destekleyen ilk ve tek Türk bankası olma unvanını kazanan İş Bankası, tüm bunlara ek olarak dış ticaret işlemleri için ödeme garantisi vermesiyle de ön plana çıkmaktadır.

İlk blockchain işlemlerini 2020 yılının kasım ayında deneme amaçlı gerçekleştiren İş Bankası, mayıs ayında ise Commerzbank, Kuraray Europe GMBH, Şişecam ve İş Bankası’nın dâhil olduğu ilk blockchain işlemleri Marco Polo platformunda yapılmış ve test edilmiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!
İş Bankası Blockchain Aracılığıyla Dış Ticaret Sistemine Başladı
İş Bankası Blockchain Aracılığıyla Dış Ticaret Sistemine Başladı

İçindekiler

İş Bankası Blockchain Fonu

Coinzilla Banner (728x90)

Bankacılık işlemlerinin en çok konuşulan konusu olan İş Bankası blockchain fonu, dış ticaret işlemlerinin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını desteklemektedir. Daha öncesinde dış ticaret amaçlı yapılan işlemlerin yavaş ve zorlu olması sorunlarını ortadan kaldıran bu sistem, ilk denemesinde başarılı olmuştur.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Hem İş Bankası hem de Şişecam tarafından yapılan açıklamaların olumlu yönde şekillenmesi, dış ticaret işlemleri yapacak olan bireyleri mutlu etmiştir. Zira ilk blockchain üzerinden ilk dış ticaret deneyimini yaşayan Şişecam’ın Mali İşler Başkanı, teknoloji ve gelişen dünyaya ayak uydurarak yapılan bu eylemlerin ticaret için oldukça büyük bir önem arz ettiğini belirterek mutlu olduğunu vurgulamıştır.

Blockchain Dış Ticaret

İş Bankası’nın öncü olduğu blockchain dış ticaret sistemi, ilk denemelerinde büyük bir başarı sağlayarak ithalat ve ihracatın kolay hale geleceğinin sinyallerini vermiştir. Ülkemizde dış ticaret için kullanılan bu sistem, Türk firması Şişecam ile yabancı bir firma olan Kuraray Europe GmbH ile gerçekleştirilmiştir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankasının blockchain sistemlerini kullanması sayesinde akıllı sözleşme yapılmış ve ticaret güvence altına alınmıştır. Bu sayede ticaret yapan her iki taraf da kendini güvene almış ve işlemlerin daha hızlı olması sayesinde dijital ortamda gerçekleştirilen dış ticaret işlemlerine olan talep artmıştır. Yapılan bu yenilikçi işlemler, dış ticaretin kolaylaşmasını sağlayarak kalkınmaya destek olmaktadır.

 

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.