İsviçre Parlamentosu Kripto Para Birimlerini Düzenlemek İçin Yeni Yasaları Onayladı

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre hükümeti, blok zinciri ve kripto varlık teknolojisindeki gelişmelere uygun hale getirmek için mevcut tüzükleri değiştiren bir dizi yeni yasayı onaylayarak, blok zinciri düzenlemesinde başı çekmeye devam ediyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

İsviçre parlamentosu tarafından onaylanan yeni yasaların önümüzdeki yılın başlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Değişiklikler birkaç tüzük için geçerlidir ve bu alanda yetersiz düzenlemenin yol açtığı potansiyel zarara ilişkin endişeyle taslak haline getirilmiş durumda.

Ayrıca sektörün büyümesini engellemeyen ticari olarak duyarlı bir rejime duyulan ihtiyaç ile dengelenmiştir.

İsviçre, yenilikçi ve fintech bir destinasyon olarak büyümeye devam ediyor

İstişare ve taslak hazırlama süreci boyunca, İsviçre Federal Konseyi, yeni yasaların amacının, İsviçre’nin lider, yenilikçi ve sürdürülebilir bir blok zinciri ve fintech hedefi olarak büyümeye devam edebilmesi için mümkün olan en iyi çerçeveyi oluşturmak olduğunu açıkça belirtti.

Küresel olarak, şimdi düzenleyicilerin yeni yasalar ve yasal çerçeveler uygulayarak devreye girmeye başladığı belirtiliyor. Sınır ötesi yatırım oyununun temel kurallarını kasıtlı olarak göz ardı eden oyuncuları doğrudan ortadan kaldırdığı bir yürütme aşamasına giriliyor.

Çoğu ülkedeki kripto düzenlemeleri gri bir alanda kalıyor

Çoğu ülkedeki kripto düzenlemeleri gri bir alanda kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bazı ülkeler kriptonun arkasındaki teknoloji ve yeniliği benimsemiş ve sektöre uygun düzenlemeler sağlamıştır.

Güney Kore, bu yılın başlarında ülkede kripto ticaretini yasal hale getiren bir yasa çıkardı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto düzenlemeleri de çoğu eyalette belirsizdir. Daha önce ABD CFTC, kripto endüstrisi için ‘bütünsel bir çerçeve’ oluşturmayı planladıklarını söylemişti.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

İsviçre, sektöre fayda sağlayan düzenlemeleri uygulayarak bu sektörde liderliğini sürdürüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!