JPMorgan

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

JPMorgan: “Bitcoin’in Makul Değeri 35.000 Dolar!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD bankacılık devi JPMorgan, Bloomberg’in raporuna göre, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 35.000 dolar olduğunu ve bunun şu anki 63.300 dolar fiyat etiketinden yüzde 44 daha düşük olduğunu iddia ediyor.

Bu tahmin, kripto para biriminin oynaklığının, altınınkiyle karşılaştırılmasına dayanmaktadır.

Şu anda Bitcoin, sarı metalden dört kat daha oynaktır.

JPMorgan, piyasada muhtemelen daha fazla yükseliş olduğunu belirtmesine rağmen, yüksek fiyatların çekici olmadığını söylüyor.

Daha önceden bildirildiği üzere, milyarder Peter Thiel ayrıca, Bitcoin’in 60.000 doların üzerinde “overpriced” olabileceğini ve muazzam değerlemesinin kontrol dışı enflasyonun bir işareti olabileceğini iddia etti.

Bununla birlikte, bankacılık devi, oynaklığı büyük bir düşüş görmediği sürece, lider kripto para biriminin 2022’de 100.000 doları aşabileceğine inanıyor:

“Bu durum, 2022 yılı için mevcut fikir birliği gibi görünen 100 bin dolar veya üzeri bir fiyat hedefinin, Bitcoin volatilitesinde önemli bir düşüş olmaması durumunda sürdürülebilir bir Bitcoin hedefi olduğu fikrine meydan okuyor.”

Geçtiğimiz ay JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i değersiz olarak nitelendirdikten sonra kripto para topluluğunu kızdırdı.

Kripto Yerine Emlak

JPMorgan, kriptonun 2022’de daha yüksek ilerlemeye devam etmesini ve yüzde 15’lik mütevazı bir artış gerçekleştireceğini düşünüyor.

Ancak bankacılık devi, yatırımcılara gayrimenkul sektörü lehine değişken varlık sınıfından kaçınmalarını tavsiye ediyor.

JPMorgan, artan ekonomik büyüme beklentileri nedeniyle hem konut hem de ticari mülklerin fiyatlarının artmasını bekliyor.

JPMorgan: “Bitcoin’in Makul Değeri 35.000 Dolar!”