JPMorgan’ın Blockchain Platformu 2020 Yılında Japonya’da Başlayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan’ın Blockchain temelli ödeme ağı 2020’nin başlarında Japonya’da başlayacak.

JPMorgan’ın kurum içi Blockchain platformu olan Quorum temelli Bankalar Arası Bilgi Ağı (IIN), ödeme işlemlerini hızlandırmayı ve bankalar arasında veri paylaşımını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Bloomberg, 80’den fazla Japon bankasının platforma katılmak istediğini bildirdi. Japon bankaları, Eylül 2019’dan bu yana 365 ülkeden katılımlarını açıklayan üyelerin yüzde 20’sini oluşturuyor. Tek bir ülkeden yapılan en büyük katılım Japonya’dan olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

JPMorgan’ın genel müdürü Daizaburo Sanai, INN’nin şu anda Avrupa, Asya ve Amerika’daki 70 bankada faaliyette bulunduğunu belirtti. Rapora göre, Japon bankalarının Ocak 2020’de INN ile bütünleşmeye başlamaları bekleniyor.

Sanai’ye göre, Japon firmaları Kara Para Aklama Tedbirlerini iyileştirmek için bu platforma katılmak istiyorlar. Çünkü bu araç nakit alıcıların takibini “daha hızlı ve daha verimli” hale getiriyor.

2017 yılında deneme olarak başlatılan IIN’e, Eylül 2019 ortalarında, Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank katıldı.

JPMorgan ve Blockchain

Goldman Sachs’tan sonra dünyanın en büyük ikinci yatırım bankası olduğu söylenen JPMorgan, iddiaya göre Blockchain ve kripto para ile ilgili girişimleri aktif olarak araştırıyor. Şirket, 2019’un sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen kendi kripto parası JPM Coin ile tanınıyor.

Son zamanlarda, JPMorgan nakit ve teminat transferlerini hızlandırmak için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Kasım ayının ortalarında yapılan resmi bir açıklamaya göre, JPMorgan birden fazla kripto para borsasına aynı anda transfer sağlayabilmek için California merkezli finans teknolojisi firması Baton Systems ile ortaklık kurdu.

JPMorgan’ın Blockchain Platformu 2020 Yılında Japonya’da Başlayacak
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.