Kanadalı Üniversite Blockchain Eğitimi Verecek

blockchain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada York Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bugün üniversite düzeyinde iki yeni Blockchain Eğitim Programı başlatacağını duyurdu. Blockchain Geliştirme eğitimi, yarı zamanlı sertifika programı olarak; Blockchain Geliştirme ve Back-end Eğitimi ise tam zamanlı lisansüstü programı olarak verilecek.

Üniversite, bu eğitim programlarıyla özellikle son iki yılda Kanada’daki Büyük Toronto Bölgesi’nde yüzde 374 oranında artan “Blockchain Geliştiricisi” rolüne yönelik talebi karşılamayı amaçlıyor.

Öğrencilere beceri kazandırmak ve nitelikli işgücü katılımı hedefleniyor

Önümüzdeki Eylül ayında başlaması planlanan bu iki eğitim programı, öğrencilerin Blockchain alanında beceri kazanarak bir portföy oluşturmalarını ve mezun olduklarında Blockchain uzmanı olarak görev alabilmelerini sağlayacak.

York Üniversitesi, yarı zamanlı programı tamamen uzaktan eğitim olarak sunacak. Lisansüstü program ise önce uzaktan eğitim şeklinde başlayacak ve ardından genel sağlık yönergelerine uygun olarak kampüste devam edecek.

Kayıtları almaya başlayan York Üniversitesi, henüz derslerin süresini ve kontenjanı belirlemedi.

COVID-19 mevcut sistemin verimsiz olduğunu ortaya koydu

Koronavirüs salgını, mevcut bilgi paylaşım sistemlerinde ve tedarik zincirlerinde birçok kusur bulunduğunu ortaya koydu. Yeni lisansüstü programı danışma konseyi üyesi, Blockchain gibi teknolojilerin içinde bulunduğumuz pandemi benzeri krizleri azaltabilecek daha şeffaf ve yüksek performanslı bir veri yönetim sistemi oluşturmada oldukça önemli olduğunu ifade etti.

York Üniversitesi websitesinde yayınlanan duyuruda, COVID-19’un Blockchain teknolojisinin kullanım alanları ve iş pozisyonlarına yönelik talebi oldukça artırdığı vurgulandı. Üniversiteye bağlı sürekli eğitim merkezinin başkan yardımcısı Tracey Taylor-O’Reilly, Blockchain’i “pandeminin yarattığı sorunları çözmede devrim niteliğinde bir teknoloji” olarak tanımladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!