BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,282.49
ETH
$4,137.04
XRP
$1.09
LTC
$195.20
LINK
$32.10
BNB
$485.41
XTZ
$6.66
EOS
$4.81
NEO
$44.09
$63,285.57
+5.67%
$4,136.77
+3.39%
$1.09
+1.49%
$195.20
+3.18%
$1.00
0%
$1,519.48
+3.39%
$292.67
+7.03%
$55.31
+2.6%
$173.34
-1.72%

Koronavirüs Hastası Olan Kripto Para Yatırımcısını Dolandırdılar!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

XRP yatırımcısı sahte site yüzünden tüm yatırımını dolandırıcılara kaptırdı.

Bir kripto yatırımcısı daha yemleme (oltalama) dediğimiz phishing (e-dolandırıcılık) yöntemi ile dolandırıldı. Dolandırılan XRP yatırımcısının Koronavirüs hastası olması ise bu kötü haberin çok fazla sosyal medya platformuna yayılmasına neden oldu.

İsmini açıklamayan kripto para yatırımcısı bir kadın, açtığı Reddit gönderisinde 14 bin XRP’sini kripto para dolandırıcılarına kaptırdığını duyurdu. Bu gönderiyi gören birçok kişi daha önce bu dolandırıcılık yönteminin çok fazla duyurulmasına rağmen nasıl buna inandınız diye yorumda bulundular. Mağdur kadının bunu söyleyen üyelere verdiği cevap ise Koronavirüs oldu. Koronavirüsü’ne yakalanan mağdur bu kadın, bayılmış bile olabileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Coinzilla Banner (728x90)

Koronavirüs hastası sahte Ledger eklentisine inandı

Mağdur kadın, Google Chrome’un e-mağazasından Ledger Live adında bir eklenti indirdiğini ifade etti. Aşırı ateş ile mücadele ettiğini söyleyen kadın, saniyeler içerisinde bütün bilgilerini doldurup Ledger eklentisine girmeye çalıştığını belirtti. Fakat 8 dakika çok kısa bir sürede hem kendisinin hem de kocasının tüm kripto para yatırımını kaybettiğini itiraf etti.

Koronavirüs hastası olduğu için ve girdiği şok yüzünden bu durumun tam olarak nasıl olduğundan emin olamayan kadın dolandırıldığını Ripple, FBI ve yerel kolluk kuvvetleri ile paylaştı. Ripple’ın bu duruma nasıl bir tepki vereceği ise belirsiz.

Kripto para yatırımlarını yaptığınız yerlere tekrar giriş yaparken mutlaka emin olduğunuz uygulamalardan ve internet sitelerinden giriş yapınız.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.