koronavirüs hastası

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Koronavirüs Hastası Olan Kripto Para Yatırımcısını Dolandırdılar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP yatırımcısı sahte site yüzünden tüm yatırımını dolandırıcılara kaptırdı.

Bir kripto yatırımcısı daha yemleme (oltalama) dediğimiz phishing (e-dolandırıcılık) yöntemi ile dolandırıldı. Dolandırılan XRP yatırımcısının Koronavirüs hastası olması ise bu kötü haberin çok fazla sosyal medya platformuna yayılmasına neden oldu.

İsmini açıklamayan kripto para yatırımcısı bir kadın, açtığı Reddit gönderisinde 14 bin XRP’sini kripto para dolandırıcılarına kaptırdığını duyurdu. Bu gönderiyi gören birçok kişi daha önce bu dolandırıcılık yönteminin çok fazla duyurulmasına rağmen nasıl buna inandınız diye yorumda bulundular. Mağdur kadının bunu söyleyen üyelere verdiği cevap ise Koronavirüs oldu. Koronavirüsü’ne yakalanan mağdur bu kadın, bayılmış bile olabileceğini belirtti.

Koronavirüs hastası sahte Ledger eklentisine inandı

Mağdur kadın, Google Chrome’un e-mağazasından Ledger Live adında bir eklenti indirdiğini ifade etti. Aşırı ateş ile mücadele ettiğini söyleyen kadın, saniyeler içerisinde bütün bilgilerini doldurup Ledger eklentisine girmeye çalıştığını belirtti. Fakat 8 dakika çok kısa bir sürede hem kendisinin hem de kocasının tüm kripto para yatırımını kaybettiğini itiraf etti.

Koronavirüs hastası olduğu için ve girdiği şok yüzünden bu durumun tam olarak nasıl olduğundan emin olamayan kadın dolandırıldığını Ripple, FBI ve yerel kolluk kuvvetleri ile paylaştı. Ripple’ın bu duruma nasıl bir tepki vereceği ise belirsiz.

Kripto para yatırımlarını yaptığınız yerlere tekrar giriş yaparken mutlaka emin olduğunuz uygulamalardan ve internet sitelerinden giriş yapınız.

Koronavirüs Hastası Olan Kripto Para Yatırımcısını Dolandırdılar!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!