Madencilik

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

KÖTÜ HABER: Amerika Bitcoin Madenciliğini Yasaklamak için Harekete Geçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün yani Cuma günü Albany’de sabahın erken saatlerinde yapılan oylamanın ardından New York’taki milletvekilleri, karbon bazlı güç kaynaklarıyla çalışan bazı Bitcoin madenciliği operasyonlarını yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı. Tasarı şimdi, yasayı imzalayabilecek veya veto edebilecek Vali Kathy Hochul’un masasına gidiyor.

Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu ve başkanı Perianne Boring’e göre, Hochul tasarıyı imzalarsa, New York ülkede blockchain teknolojisi altyapısını yasaklayan ilk eyalet olacak. Sektörün içindekiler ayrıca, şu anda küresel Bitcoin madenciliği sektörünün ön saflarında yer alan ve dünyadaki madencilerin yüzde 38′ini oluşturan ABD genelinde bir domino etkisi olabileceğini düşünüyor.

Eyalet başkentindeki liderliğin daha önce kararsız olan bazı senatörleri devirmeyi başarmasıyla on birinci saat oylaması için baskı geldi.

Yasayı destekleyen milletvekilleri, fosil yakıt yakan elektrik santrallerinden elektrik kullanan madenleri çökerterek devletin karbon ayak izini frenlemek istediklerini söylüyorlar. Eğer yasa tasarısı onaylanırsa, iki yıl boyunca, bir iş kanıtı madenciliği şirketi yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanmadıkça, izinleri genişletmesine veya yenilemesine izin verilmeyecek ve bu sektöre yeni insanların girmesi de engellenecek.

Boring’e göre bunun net etkisi, işletmeleri başka yerlerde iş kurmaya zorlayarak New York ekonomisini zayıflatmak olacaktır.

“Bu, devlet için önemli bir gerileme ve teknoloji ve küresel finans hizmetlerinde bir lider olarak geleceğini boğacaktır. Daha da önemlisi, bu karar kritik sendika işlerini ortadan kaldıracak.”

Yasaklamanın tam ne zaman gerçekleşeceğine gelecek olursak, yasa vali imza atar atmaz yürürlüğe girecektir.

Yasa Tasarısının İçeriği Nedir?

Tasarının bir bölümü, New York’un sera gazı emisyonlarının kesilmesini gerektiren İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası kapsamında belirlenen agresif iklim hedeflerine ulaşma yeteneği üzerindeki iş kanıtı madencilik operasyonlarının, çevresel etkisine ilişkin eyalet çapında bir çalışma yürütmeyi içeriyor.

Boring, bu yıl önerilen yasağın lehindeki son desteğin, sürdürülebilir enerjiye geçiş için bu görevle çok ilgisi olduğunu söyledi.

Bugün küresel Bitcoin madenciliği endüstrisinin sürdürülebilir enerji kullanımının yüzde 60′ın biraz altında olduğu tahmin ediliyor. Dijital Ticaret Odası, New York eyaletinde madencilik yapan üyeleri için ise sürdürülebilir elektrik kullanımının yüzde 80′e yakın olduğunu aktardı.

KÖTÜ HABER: Amerika Bitcoin Madenciliğini Yasaklamak için Harekete Geçti!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!