kripto
kripto

Ünlü Kripto Milyoneri Vergi Kaçırma Suçlamasıyla Tutuklandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siber güvenlik girişimcisi ve kripto kişiliği John McAfee’nin çılgın yolculuğu bugün İspanya’da tutuklandıktan sonra sona erebilir ve şimdi vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılığı kapsayan suçlamalar nedeniyle ABD’ye iade edilmesiyle karşı karşıya.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Kripto milyonerine tutuklama

SEC, McAfee’ye, kendisine ödeme yapıldığını ifşa etmeden bir dizi ICO token satışını teşvik ettiği için 23,1 milyon dolar değerinde kripto para birimi varlığının ödenmesi gerektiğini iddia ediyor. Dahası, DOJ, McAfee’ye karşı, federal hükümete borçlu olunan gelir vergilerinin ödenmesinden “kasten kaçınmaya çalıştığını” söyleyerek, bir dizi vergi kaçırma cezası aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

DOJ, iddianame belgelerinin tutuklanıp mühürlendiğini duyuran kısa bir açıklamada, suçlamaların McAfee ile sınırlı olduğunu ve “kendi adını taşıyan anti-virüs şirketi” ile herhangi bir bağlantı bulamadıklarını da detaylandırıyor.

Hapis cezası gerektiren suçlar

DOJ’un McAfee’ye yönelik suçlamaları belirsizliğini koruyor ancak ayrıntı 10 girişimciye karşı sayılıyor. McAfee, her biri en fazla beş yıl hapis cezası gerektiren beş vergi kaçırma olayıyla ve her biri en fazla bir yıl hapis cezasına çarptırılan beş “vergi beyannamesi vermede kasıtlı başarısızlık” ile karşı karşıya kaldı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

SEC belgesi, McAfee’nin 2017 ve 2018 boyunca bir dizi ICO’yu destekleyen dolandırıcılık faaliyetleriyle ilgili uzun bir araştırmayı detaylandıran 55 sayfadan oluşuyor. Rapor, özellikle McAfee’nin yedi ICO’yu tanıtmak için 11,6 milyon dolardan fazla BTC ve ETH token aldığını iddia ettiğini belirtiyor.

Ünlü Kripto Milyoneri Vergi Kaçırma Suçlamasıyla Tutuklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.