Altcoin

Kripto Para Borsaları Bu Altcoin’i Listelerinden Çıkarıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, 8 Haziran’da, Upbit ve Bithumb gibi büyük Güney Koreli kriptokripto para borsalarının, ana Litecoin ağında MimbleWimble Extension Block (MWEB) güncellemesinin etkinleştirilmesi nedeniyle Litecoin’i (LTC) desteklemeyi bırakmaya karar verdiği duyuruldu.

Upbit’in açıklamasına dayanarak, Litecoin’i (LTC) listeden çıkarma kararı, Güney Kore’nin, yasa dışı kara para aklamayı veya şantaj finansmanını önlemek için borsaların işlemleri şeffaflık açısından kontrol edebilmesini gerektiren Özel Finansal Bilgi Yasası tarafından yönlendirildi.

MimbleWimble ise sadece Litecoin (LTC) ağındaki gizliliği artırmak için uygulandı. Gizli işlemler ve gönderici ve alıcı giriş ve çıkışlarını gizleyen ve birden fazla işlemi tek bir işlemde birleştiren CoinJoin dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Upbit ayrıca borsanınborsanın Litecoin Vakfı’na MWEB güncellemesi ile ilgili bir talepte bulunduğunu ve talebe verilen yanıta dayanarak anonim transfer teknolojisinin kapsamlı bir incelemesinin yapıldığını belirtti. İnceleme sonucunda, bir güncellemede yer alan ifşa etmeme seçim özelliğinin Finansal Bilgi Yasası tarafından yasaklanan anonim iletim teknolojisi ile tutarlı olduğu belirlenerek Litecoin (LTC) ticareti desteğinin kesilmesine karar verildi.

Tıpkı 2020’deki Gibi!

Bu haberin yayınlandığı tarihte, Litecoin (LTC), CoinMarketCap’e göre en büyük 20 kripto para birimi listesinde 4,35 milyar dolarlık piyasa değeri ile yer alıyor. Söz konusu kripto varlığın fiyatı yayınlanan haberlere neredeyse hiç tepki vermedi, ancak belki de duyuru sırasında zaten fiyata dahil edilmişti. Öte yandan, Litecoin (LTC), Kasım 2020 seviyelerinde (62 dolar) kote edildiğinden, son iki yıldaki tüm büyümesini dengelediği için düşecek bir yeri yok gibi görünüyor.

Kripto Para Borsaları Bu Altcoin’i Listelerinden Çıkarıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram