Kripto Para İle Alışveriş Yapılan Siteler
Kripto Para İle Alışveriş Yapılan Siteler

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para İle Alışveriş Yapılan Siteler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ile alışveriş yapılan siteler oldukça çoğalmıştır ve kişiler kripto para ile birçok şeyi satın alma imkanına sahiptir. Bu yazımız içerisinde kripto para kullanarak alışveriş yapılabilecek sitelere yer verilmiştir. Kripto para ile alışveriş nasıl yapılır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Kripto para ilk olarak Bitcoin (BTC) adı verilen coinin piyasaya sürülmesinin ardından adından söz ettiren bir sanal paradır. 2009 yılından itibaren kişilerin yatırım amacı ile kullandığı bu sanal paraları alışveriş esnasında kullanmak mümkündür.

Kişiler yatırım yaptıkları kripto paraları alışveriş esnasında nasıl kullanacağını merak eder ve hangi sitelerden alışveriş yapabileceklerini araştırırlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Para İle Alışveriş Yapılan Siteler
Kripto Para İle Alışveriş Yapılan Siteler

Bitcoin Travel

Bitcoin Travel, kripto para birimleri içerisinde kullanımı en yaygın olan Bitcoin (BTC) ile işlem yapılabilen bir sitedir. Bu site gezi ve seyahatleri organize etmek amacıyla kullanılmaktadır. Kişiler Bitcoin Travel sitesini kullanarak kendilerine seyahat için uçak ve otel rezervasyonu gerçekleştirebilirler. Direkt olarak sahip olan Bitcoin’ler bu site içerisinde alışveriş esnasında kullanılabilir.

Bitrefill

Bu site hediye kartı satın almak isteyen kripto para kullanıcılarına hitap etmektedir. Kripto para ile alışveriş yapmaya imkan veren bu site dünyadaki birçok ülkede hizmet verir. Toplamda 170 farklı ülkede hizmet veren bu site, yaygın olarak kullanılan sitelerden hediye kartı almaya da olanak sağlamaktadır. Oyuncuların çok kullandığı Steam platformu için de hediye almaya imkan verir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Cointral Store

Yatırımlarını altın olarak yapmaya karar veren kişiler Cointral Store platformunu tercih edebilirler. Altınları gram usulü almaya imkan veren bu site, uzun süredir faaliyettedir. Güvenli bir şekilde altın yatırımı yapmak isteyen kişiler bu site üzerinden kripto para ile alışveriş yapabilirler.

Kripto Para İle Alışveriş Nasıl Yapılır?

Kişilerin kripto parayı alışveriş esnasında kullanmaları için bazı şartlar yer almaktadır. Kripto para cüzdanına sahip olan kişiler sanal para ile alışveriş yapabilirler. Cüzdanda yer alan paralar ile birlikte kişiler online olarak işlem gerçekleştirebilirler.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto para cüzdanları sayesinde kişiler internet üzerinden kripto para ile ödeme alan platformlardan alışveriş yapabilirler. Kripto para satın almak için kişiler genellikle Cointral’i kullanmaktadır. Bu platformda komisyonlar oldukça düşüktür ve yatırımcıların kazançlı olmasına olanak sağlar.

Kripto Para İle Alışveriş Yapılan Siteler